Inflacja

Inflacja

Połowa Polaków przyznaje, że ich poziom życia w porównaniu z ubiegłym rokiem pogorszył się - tak wynika z najnowszego sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. Ponad 70 procent badanych musiało ograniczyć wydatki w związku z rosnącymi cenami. Czy wystarczy im, żeby wyjechać na wakacje? Jeśli tak, to letni wypoczynek też będzie rekordowo drogi. Sylwia Piestrzyńska.

Za samo paliwo nawet ponad tysiąc złotych. Policzyliśmy, ile kierowcy zapłacą za przejazd samochodem na wakacje. Sprawdziliśmy, ile w dobie szalejących cen kosztuje dziś przejazd nad Bałtyk, Mazury czy do Chorwacji i z powrotem. Łukasz Wieczorek.

Czy ja jestem jasnowidzem? - pyta premier Mateusz Morawiecki, odpowiadając na pytanie dotyczące obligacji, w które zainwestował ponad 4,5 mln złotych. Czy przy swojej wiedzy i doświadczeniu ekonomicznym mógł wiedzieć, jak dobrze zabezpieczyć oszczędności przed inflacją? Wątpliwości co do oświadczenia premiera nie po raz pierwszy są i pytania się mnożą, a opozycja chce, by sprawę wyjaśniło CBA i Urząd Komisji Nadzoru Finansowego. Dawid Rydzek.