Sporty Zimowe

Sporty Zimowe

Severin Freund nabawił się kolejnej kontuzji. Niemiecki skoczek narciarski tym razem narzeka się na ból pleców. Na razie nie wiadomo, czy jego przerwa w treningach potrwa parę dni, czy dłużej. W weekend w fińskim Kuusamo odbędą się drugie w tym sezonie zawody Pucharu Świata. Transmisje w Eurosporcie.

Skocznia Rukatunturi nie była dotychczas szczęśliwa dla Biało-Czerwonych. Jak będzie tym razem? Do Finlandii, gdzie w weekend zostaną rozegrane dwa indywidualne konkursy Pucharu Świata, Polacy wylecieli w czwartek rano. "Warszawa - Helsinki - Kuusamo" - napisał w mediach społecznościowych Maciej Kot.

K2 to jedyny ośmiotysięcznik, na którym zimą nie stanął człowiek, ale wkrótce ma się to zmienić. Polscy himalaiści jako pierwsi w historii zamierzają go zdobyć na przełomie 2020 i 2021 roku. Na razie Biało-Czerwoni szykują się do zimowej wyprawy unifikacyjnej, by wyłonić grupę śmiałków na docelową wspinaczkę.

Norweg Henrik Kristoffersen wygrał w niedzielę slalom alpejskiego Pucharu Świata w fińskim Levi. - Jestem bardzo zadowolony z drugiego przejazdu, tym bardziej że musiałem odrabiać stratę - powiedział triumfator zawodów. To jego 19. pucharowe zwycięstwo w karierze.

Zmienny i mocny wiatr rozdawał karty podczas inauguracyjnego konkursu indywidualnego Pucharu Świata w Wiśle. Na skoczni im. Adama Małysza najlepszy okazał się Norweg Daniel Andre Tande. Z 12. na trzecie miejsce awansował Kamil Stoch. Bardzo groźny upadek w pierwszej serii zaliczył Piotr Żyła. Obiekt opuścił zalany krwią.

Norweg Daniel Andre Tande zwycięzcą pierwszego konkursu indywidualnego w tym sezonie Pucharu Świata w skokach. W Wiśle najlepszy z Polaków był Kamil Stoch, który zajął trzecie miejsce. Tak relacjonowaliśmy konkurs w eurosport.pl.

Rusza sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich. Polacy pod wodzą nowego trenera powinni w nim odgrywać znaczące, a być może główne role. Kamil Stoch twierdzi, że jest szybszy na progu, Dawid Kubacki skacze równo i regularnie, a Piotr Żyła dojrzał i wciąż ma frajdę z tego, co robi. Kto może im przeszkodzić? - Mocni latem byli Japończycy. Nie tylko Ryoyu Kobayashi - uważa Jakub Kot, ekspert Eurosportu. Wszystkie konkursy PŚ na antenach Eurosportu i w usłudze Eurosport Player.