Złoty na huśtawce. Rynek czeka na Grecję

Rynki

Pixabay.com (CC0)Rynek czeka na porozumienie Grecji z jej wierzycielami

We wtorek euro coraz mocniej umacnia w stosunku do dolara. Rynkiem walutowym wstrząsnęła bowiem plotka dotycząca możliwego porozumienia pomiędzy Grecją a jej wierzycielami. Złoty zyskuje dzisiaj wobec dolara i franka, a delikatnie traci do euro.

Ok. godz. 16.00 euro kosztowało 4,12 zł, dolar 3,71 zł, frank 3,97 zł.

Frank kosztował dzisiaj nawet 4 zł (ok. godz. 11.00), później zaczął się osłabiać wobec złotego, aż po godz. 15 osiągnął poziom 3,95 zł.

Dolar najdroższy był o godz. 8.00 (3,77 zł), a najtańszy przed godz. 16.00 (3,69 zł).

Najmniejszy ruch jest na parze EUR/PLN. Za euro najwięcej trzeba było dzisiaj najwięcej zapłacić 4,13 zł, najmniej 4,11 zł.

Rynek czeka na Grecję

Rynek żyje informacjami o ewentualnym porozumieniu pomiędzy Grecją, a jej wierzycielami. W związku z tym euro umacnia się do dolara. O godz. 16.00 za jedno euro trzeba zapłacić 1,11 dolarów.

- Ateny są na ostatniej prostej, rynek liczy jeszcze na to, że "rzutem na taśmę" uda się wypracować pewien kompromis z wierzycielami - mówi Marek Rogalski, analityk DM BOŚ.

Jak dodaje, inwestorzy będą teraz żyć różnymi spekulacjami, a presja na to, aby któraś ze stron przekroczyła "własną czerwoną linię" będzie duża. - Pojawiły się niepotwierdzone plotki, że europejscy wierzyciele mogliby zwiększyć skalę pakietu pomocowego dla Greków, a ci mogliby przystąpić do rozmów ws. reform rynku pracy - zaznacza Rogalski.

Tego typu rozmowy ostatniej szansy podbijają wycenę euro, gdyż - jak podkreśla Rogalski - rynek będzie liczył na to, że jednak "się uda".

Rynki czekają na efekt negocjacji z Grecją TVN24 BiS

Autor: tol / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Pixabay.com (CC0)