Wzrosty na Wall Street

Rynki

shutterstock.comNastroje poprawiły także wypowiedzi sekretarza stanu USA o tym, że reforma podatkowa jest blisko

Czwartkowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się wzrostami najważniejszych indeksów, w centrum uwagi znajdowały się kwartalne raporty spółek. Nastroje poprawiły także wypowiedzi sekretarza stanu USA o tym, że reforma podatkowa jest blisko.

Indeks Dow Jones Industrial na zamknięciu wzrósł o 0,85 proc. do 20 578,71 pkt. S&P 500 zwyżkował o 0,76 proc. i wyniósł 2 355,84 pkt. Nasdaq Comp. poszedł w górę o 0,92 proc. i wyniósł 5 916,78 pkt.

Reforma podatkowa

Sekretarz skarbu Steven Mnuchin powiedział w czwartek, że amerykańska administracja jest coraz bliżej przeprowadzenia znaczącej reformy podatkowej. Jego wypowiedź z rynki przyjęły bardzo pozytywnie.

Mnuchin, który wcześniej w tym tygodniu wycofał się z zapowiedzi, że zmiany w podatkach mogą wejść w życie do sierpnia, powiedział teraz, że plan reform zostanie ujawniony bardzo szybko.

- Jeśli będziemy mieli do czynienia z jakąś formą przełomu, to będzie to pozytywna informacja dla rynku akcji - powiedział Edward Campbell, dyrektor zarządzający QMA, firmy z grupy Prudential Financial.

Raporty kwartalne

Na Wall Street trwa sezon publikacji raportów kwartalnych przez spółki.

Ponad 2 proc. tracił w czwartek Travelers. Ubezpieczyciel wypracował 2,16 USD zysku na akcję, 19 centów poniżej konsensusu, przy przychodach zgodnych z oczekiwaniami rynku.

Tuż poniżej konsensusu uplasował się zysk (95 centów vs. 96 oczekiwań) i przychody (29,8 mld USD vs 30,5 mld USD) Verizon. Dostawca usług telekomunikacyjnych zniżkował o ok. 2 proc.

American Express wypracował w I kwartale zysk netto wyższy od konsensusu. Skorygowany zysk netto eBay w I kwartale był zbliżony do oczekiwań analityków, jednak prognoza spółki dotycząca wyniku na II kwartał okazała się znacząco niższa niż przewiduje rynek.

Akcje American Express drożały ponad 3,5 proc., a eBay taniały o ponad 3 proc.

Do czwartku 83 spółki z indeksu S&P 500 podały swoje raporty kwartalne, z czego 74 proc. pozytywnie zaskoczyło rynek wynikami. Ankietowani przez Bloomberga analitycy spodziewają się w I kw. 2017 r. wzrostu zysków notowanych na S&P 500 spółek o 9,8 proc. rdr.

Amerykański indeks wyprzedzający koniunktury w marcu wzrósł o 0,4 proc. - podała Conference Board. Analitycy spodziewali się wzrostu wskaźnika o 0,2 proc. W lutym indeks wzrósł o 0,6 proc. - wynika z danych Conference Board.

Indeks aktywności wytwórczej Philadelphia Fed wyniósł w kwietniu 22,0 pkt. Analitycy spodziewali się indeksu na poziomie 25,5 pkt. Miesiąc wcześniej wskaźnik wskazał na plus 32,8 pkt.

Autor: gry / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: shutterstock.com