Wzrosty na Wall Street. Wśród liderów banki

Rynki

vincent desjardins/flickr.com/(CC BY 2.0)Wzrosty na Wall Street

Poniedziałkowa sesja na nowojorskich giełdach przyniosła odreagowanie i mocniejsze wzrosty głównych indeksów. Wśród liderów zwyżek były banki.

Indeks Dow Jones Industrial na zamknięciu wzrósł o 0,90 proc. do 20 636,92 pkt. S&P 500 zwyżkował o 0,86 proc. i wyniósł 2 349,01 pkt. Nasdaq Comp. poszedł w górę o 0,89 proc. i wyniósł 5 856,79 pkt.

Do wzrostów najmocniej przyczyniły się akcje Goldman Sachs i Boeinga. Zyskiwał też Wells Fargo po tym, jak dwóch jego czołowych menedżerów kupiło akcje tego banku za 5 mln USD.

W ostatnim czasie słabszą koniunkturę na amerykańskich giełdach powodowały obawy przed ryzykiem geopolitycznym. Do głównych zagrożeń, które skutecznie powstrzymywały część inwestorów przed kupowaniem akcji, zaliczały się trudności z przeprowadzeniem reformy podatkowej w USA, referendum konstytucyjne w Turcji, napięcia na linii USA - Północna Korea oraz USA - Syria.

Analitycy są jednak zdania, że obecna poprawa nastrojów może być tylko chwilowa.

W tym tygodniu rozpoczyna się w Stanach Zjednoczonych sezon publikacji wyników za pierwszy kwartał 2017 roku. W najbliższych dniach swoje kwartalne dokonania przedstawią m.in. Bank of America, Goldman Sachs, eBay, a także Netflix.

Inwestorzy mają wysokie oczekiwania co do wyników za pierwszy kwartał, a analitycy oczekują najlepszego kwartału pod tym względem od 2011 roku.

Spadły oczekiwania co do kolejnej podwyżki stóp procentowych w USA w czerwcu.

Autor: gry / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: vincent desjardins/flickr.com/(CC BY 2.0)