Wzrosty na Wall Street

Rynki


Środowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się wzrostami głównych indeksów. Zwyżki napędzane są m.in. kolejnymi decyzjami prezydenta USA Donalda Trumpa realizującymi program wyborczy i zwiastującymi znaczące inwestycje infrastrukturalne.

Indeks Dow Jones Industrial na zamknięciu wzrósł o 0,78 proc. do 20 068,51 pkt. S&P 500 zwyżkował o 0,80 proc. i wyniósł 2 298,37 pkt. Nasdaq Comp. zyskał 0,99 proc. do 5 656,34 pkt.

Do wzrostów Dow Jones najmocniej przyczynił się Boeing, zaś wśród spółek z S&P 500 najlepiej radził sobie sektor finansowy.

W centrum uwagi inwestorów z Wall Street znajdują się kolejne wypowiedzi i decyzje nowego prezydenta USA Donalda Trumpa. W środę prezydent USA podpisał dekret o budowie muru granicznego, aby powstrzymać napływ imigrantów i podnieść stan bezpieczeństwa narodowego.

Inwestorzy z uwagą przyglądają się też surowcom, po tym jak realizując wyborcze obietnice, Donald Trump podpisał we wtorek dekrety umożliwiające wznowienie dwóch kontrowersyjnych ropociągów: Keystone XL łączącego Kanadę z USA oraz Dakota Access Pipeline, którym ma płynąć ropa z Dakoty Północnej do Illinois.

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku lekko zniżkują. Baryłka WTI w dostawach na marzec na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 52,8 USD.

Autor: gry / Źródło: PAP