Fala spadków na Wall Street. Tak źle nie było od lutego

Rynki

shutterstock.comŚrodowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się nieznacznymi spadkami

Środowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się nieznacznymi spadkami najważniejszych indeksów. Do zakupów ryzykownych aktywów zachęcał gołębi komunikat Fed, opublikowany po zakończonym posiedzeniu. W samej końcówce nastroje ponownie się pogorszyły i indeksy zakończyły sesję na minusach.

Na koniec dnia Dow Jones Industrial spadł o 0,20 proc. do 17 640,17 pkt. Nasdaq Composite zniżkował o 0,18 proc. do 4834,93 pkt. S&P spadł o 0,18 proc. do 2071,50 pkt.

Po raz pierwszy od lutego amerykańskie giełdy zanotowały serię pięciu z rzędu spadkowych sesji. Ostatnia fala spadkowa na rynkach to efekt rosnącego prawdopodobieństwa wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, na które wskazują publikowane ostanie sondaże z Wysp.

Posiedzenie Fed

Wydarzeniem dnia na rynkach było posiedzenie Fed. Po jego zakończeniu Fed zgodnie z oczekiwaniami pozostawił stopy procentowe bez zmian. Jednocześnie gołębi wydźwięk miała nowa projekcja stóp procentowych opublikowana przez amerykański bank centralny. Wynika z niej, że spada ilość członków Fed zakładających dwie podwyżki stóp procentowych w USA w tym roku. Rynek komunikat Fed zinterpretował jako sygnał spadającego prawdopodobieństwa podwyżki w tym roku. Z notowań rynku terminowego wynika, że nie spodziewa się on obecnie podwyżek stóp procentowych w USA do posiedzenia w styczniu w 2017 roku włącznie.

Autor: mb//km / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: shutterstock.com