Wall Street kolejny dzień z rzędu w czerwieni. Lagarde ostrzega, giełdy nurkują

Rynki

TVN24 BiSZnaczne spadki na Wall Street

Wtorkowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się znacznymi spadkami najważniejszych indeksów. Nastroje na rynkach popsuły m.in. słabe wskazania PMI dla sektora wytwórczego w Chinach i ostrzeżenia szefowej MFW przed spowolnieniem w światowej gospodarce.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial spadł o 2,84 proc. do 16 058,35.

DOW JONES DOW JONES | stooq

Nasdaq Composite zniżkował o 2,94 proc. do 4636,10 pkt.

Nasdaq Composite stooq

S&P 500 spadł o 2,96 proc. do 1913,85 pkt.

S&P 500stooq

Rządowe wyliczenie chińskiego indeks PMI w sektorze przemysłowym wskazało w sierpniu na 49,7 pkt. wobec 50,0 pkt. miesiąc wcześniej. To najniższy poziom tego wskaźnika od sierpnia 2012 r.

Lagarde ostrzega

We wtorek przed spowolnieniem w światowej gospodarce ostrzegła szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego Christine Lagarde. Jej zdaniem, globalny wzrost gospodarczy będzie słabszy niż zakładała to poprzednia prognoza MFW z lipca ze względu na zbyt wolne ożywienie w krajach rozwiniętych i spowolnienie wschodzących gospodarek. Lagarde wskazała też na możliwe skutki spowolnienia w Chinach, trudniejszą sytuację finansową na świecie oraz perspektywy podniesienia stóp procentowych w USA. W lipcu MFW przewidywał, że wzrost gospodarczy na świecie wyniesie w tym roku 3,3 proc., czyli nieco mniej niż w roku ubiegłym, kiedy to sięgnął 3,4 proc. globalnego PKB.

Autor: km / Źródło: PAP, tvn24bis.pl