Koniec zawieszenia. Od piątku wraca obrót akcjami polskiego producenta

Rynki

Chcesz zainwestować na giełdzie? Zobacz, co musisz wiedziećtvn24bis
wideo 2/2

Ursus uzyskał pozytywną opinię audytora do rocznego raportu jednostkowego oraz skonsolidowanego, zaprezentowanego przez spółkę 30 kwietnia tego roku - poinformowała spółka w czwartkowym komunikacie. Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie w piątek wznowi obrót akcjami spółki.

Notowania akcji Ursusa zostały zawieszone na GPW po tym, jak w piątek 4 maja zażądała tego Komisja Nadzoru Finansowego. KNF poinformowała wtedy w komunikacie, że powodem wniosku było nieprzekazanie w raporcie rocznym opinii niezależnego biegłego rewidenta.

Przyczyny opóźnienia

W czwartek GPW poinformowała, że decyzja KNF odnośnie Ursusa została uchylona, dlatego giełda wznowi notowania akcjami spółki w piątek 11 maja.

"Spółka opublikowała sprawozdania niezależnego biegłego rewidenta z badania rocznego sprawozdania finansowego oraz skonsolidowanego sprawozdania finansowego za rok 2017. W związku z opublikowaniem ww. sprawozdań, ustały przesłanki uzasadniające dalsze zawieszenie obrotu akcjami Ursus S.A." - czytamy w czwartkowym komunikacie KNF.

Ursus tłumaczy, że powstałe opóźnienie w przekazaniu opinii biegłego rewidenta było wynikiem błędów w trakcie konsolidacji systemów komputerowych przy łączeniu spółek zależnych.

Ursus zapewnia jednocześnie, że spółka podjęła niezbędne kroki, aby w przyszłości takie opóźnienia nie miały miejsca.

O firmie

Jak czytamy na stronie, Ursus jest największym polskim producentem ciągników i maszyn rolniczych. Spółka posiada obecnie trzy zakłady produkcyjne: w Dobrym Mieście, w Opalenicy i największy w Lublinie, gdzie zatrudnia łącznie około 800 osób. Ursus produkuje rocznie około 1,5 tysiąca ciągników i kilka tysięcy maszyn rolniczych sprzedawanych w Polsce i za granicą. Jak wskazano na stronie firmy, w ubiegłym roku spółka wygrała "największy w Europie przetarg na dostawę ekologicznych, elektrycznych autobusów" organizowany przez miasto Zielona Góra. Po stolicy województwa lubuskiego kursować będzie 47 sztuk elektrycznych autobusów Ursus City Smile.

Autor: mb / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24