TVN zniknął z indeksów giełdowych

Rynki

TVNNa początku lipca należąca do Scripps Networks Interactive spółka Southbank Media Limited ogłosiła wezwanie do sprzedaży akcji

Akcje spółki TVN po wtorkowej sesji zniknęły z indeksów Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Jest to związane ze skupem przez Scripps Networks Interactive akcji firmy.

O wykreśleniu akcji TVN z indeksów GPW poinformowała w komunikacie. Chodzi o takie indeksy jak mWIG40, WIG30, WIG30TR, WIG, WIG-Poland oraz WIG-media. "Operacja wykreślenia akcji spółki TVN z portfeli wyżej wymienionych indeksów wynika z ich metodologii, zgodnie z którą w indeksach giełdowych nie mogą uczestniczyć spółki, których liczba akcji w wolnym obrocie jest niższa niż 10 proc." - poinformowała giełda.

Warto podkreślić, że wykreślenie z indeksów nie oznacza, że akcje TVN zniknęły już z giełdy. Jest to jednak jedynie kwestia czasu. Już wcześniej SNI zdecydował o wycofaniu spółki z obrotu giełdowego do końca roku.

Przejęcie i wezwanie

Na początku lipca należąca do Scripps Networks Interactive spółka Southbank Media Limited ogłosiła wezwanie na 45,63 proc. akcji TVN po 20 zł za sztukę. Wcześniej SNI ogłosił sfinalizowanie przejęcia większościowego pakietu akcji TVN.

W wyniku wezwania spółka jest już posiadaczem ponad 98 proc. akcji TVN.

Światowy gracz

SNI jest jednym z wiodących producentów treści lifestylowych o tematyce kulinarnej, podróżniczej i związanej z prowadzeniem domu dla telewizji, internetu i nowych platform. Jest właścicielem popularnych marek telewizyjnych i internetowych, takich jak: HGTV, DIY Network, Food Network, Cooking Channel, Travel Channel oraz Great American Country, które docierają łącznie do ponad 190 mln odbiorców miesięcznie.

W ujęciu globalnym kanały SNI docierają do milionów odbiorców w Ameryce Północnej i Południowej, Azji, w Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce.

Autor: mn//bgr / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN