Nowoczesne technologie i zakończone reformy. Pomysł na górnictwo

Rynki

ShutterstockZdaniem Szydło, polskie górnictwo ma być oparte na nowoczesnych technologiach

Rok 2018 to już będzie rok, w którym zacznie się rozwijać nowoczesne polskie górnictwo - zapowiedziała premier Beata Szydło podczas czwartkowej konferencji prasowej z udziałem ministrów infrastruktury i energii.

- Stoimy przed wyzwaniami, że górnictwo musi się zmieniać i ono się zmienia - podkreśliła szefowa rządu.

Nowe rozwiązania

Oceniła, że podjęte przez ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego dotychczasowe działania w resorcie "przynoszą dobre rezultaty". Premier zwróciła jednak uwagę, że nie jest to proces zakończony.

- Umówiliśmy się z panem ministrem Tchórzewskim, że do końca tego roku te podstawowe reformy zostaną zakończone i rok 2018 to już będzie rok, w którym zacznie się rozwijać nowoczesne polskie górnictwo - zaznaczyła premier. Zdaniem Szydło, polskie górnictwo ma być oparte na nowoczesnych technologiach. - Będziemy szukać nowych rozwiązań. Również mamy ambitne plany dotyczące zgazowania węgla - mówiła. Premier przyznała, że na razie te plany są w trakcie analiz i badań. Współpraca z instytutami badawczymi, naukowymi i uczelniami "ma dać podstawy do tego, by od 2018 roku właśnie można było realizować ambitne plany rozwoju nowoczesnego polskiego górnictwa".

Szydło: nigdy nie pozwolę, by polskie górnictwo zostało zniszczone:

Szydło: nigdy nie pozwolę, by polskie górnictwo zostało zniszczone

Autor: tol/ms / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock