Paliwo znów za 5 zł. Sprawdź, gdzie zapłacisz najmniej

Rynki

sxc.huBenzyna bezołowiowa 95 jest tańsza niż przed rokiem o 42 grosze na litrze

Przecena na rynku ropy naftowej oraz stabilizacja notowań złotego wobec dolara wpływają na obniżkę cen na stacjach benzynowych - informuje BM Reflex. W przyszłym tygodniu spadki cen powinny być kontynuowane. Jest szansa, że za litr PB95 zapłacimy wkrótce mniej niż 5 zł.

W tym tygodniu za PB95 płacimy średnio 5,03 zł za litr (obniżka o 3 gr/l), za PB98 średnio 5,29 zł za litr (obniżka o 2 gr/l). Za litr ON trzeba zapłacić 4,65 zł (obniżka o 3 gr/l), a za litr LPG 1,92 zł za litr (obniżka o 1 gr/l).

Benzyna zaczęła tanieć

Jak informuje BM Reflex, wyraźnie zmieniła się sytuacja na rynku hurtowym, a początek zmian widzimy także na stacjach. Ceny oleju napędowego sukcesywnie tanieją niemal od początku czerwca, w sumie o 15 gr za litr. Ceny benzyny zaczęły tanieć w tym tygodniu. Co prawda średnio w skali całego kraju spadki sięgały jedynie 3 grosze na litrze, to na poszczególnych stacjach wynosiły do 10 gr/l lub powyżej. W zależności od lokalizacji i rodzaju stacji występuje duże zróżnicowanie między minimalnymi i maksymalnymi poziomami cen dla poszczególnych paliw: benzyny 34-38 gr za litr, olej napędowy 49 gr za litrl, autogaz 30 gr za litr.

Zejdziemy poniżej 5 zł?

W przyszłym tygodniu spadki cen detalicznych powinny być kontynuowane, tym bardziej że prognozy dla rynku hurtowego są jeszcze spadkowe. Jest szansa, że na coraz większej liczbie stacji za benzynę bezołowiową 95 zapłacimy ponownie mniej niż 5 zł za litr.

BM Reflex spodziewa się tym samym spadku średnich cen benzyny do poziomu z początku lipca tj. w okolice 4,96 – 4,99 zł za litr. Za olej napędowy w przyszłym tygodniu zapłacimy około 4,59 – 4,62 zł za litr, czyli średnio do 3 - 5 gr za litr mniej. W przypadku cen autogazu ceny powinny pozostać na zbliżonym poziomie do obecnego , czyli nieco powyżej 1,90 zł za litr. Za PB95 najwięcej zapłacimy w woj. kujawsko-pomorskim (5,09 zł/l), a najtaniej jest w woj. świętokrzyskim (4,99 zł/l). PB98 najdroższa jest w woj. mazowieckim (5,35 zł/l), a najtańsza w woj. opolskim (5,20 zł/l).

Średnie ceny detaliczne paliwBM Reflex

Autor: tol / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu