Spadki na Wall Street. Głównie przez Koreę Północną

Rynki

shutterstock.comPo poniedziałkowej, świątecznej przerwie nastroje na Wall Street są negatywne

Wtorkowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się spadkami głównych indeksów. Przyczyną złych nastrojów były m.in. doniesienia o próbie bomby wodorowej w Korei Północnej.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial spadł o 1,07 proc. do 21 753,31 pkt. Nasdaq Composite zniżkował o 0,93 proc. do 6375,57 pkt. S&P 500 spadł o 0,76 proc. do 2457,85 pkt.

- Napięcie geopolityczne związane z Koreą Północną było oczywiście najważniejszą kwestią dla rynków na dzisiejszej sesji - ocenił Rui De Figueiredo z Morgan Stanley Investment Management.

- Takie zdarzenia, z jakimi mieliśmy do czynienia w Korei Północnej, zwiększają szanse na powrót zmienności, a rynkowi dają okazję do korekty - dodał.

Po poniedziałkowej, świątecznej przerwie nastroje na Wall Street są negatywne, inwestorzy oceniają ryzyka geopolityczne po tym, jak w niedzielę doszło do przeprowadzenia szóstej i najsilniejszej próby nuklearnej Korei Północnej. Według północnokoreańskich mediów był to test ładunku wodorowego.

Po południu w centrum uwagi rynków znalazły się też dane makroekonomiczne zza Oceanu.

Jak poinformował Departament Handlu USA zamówienia w przemyśle amerykańskim w lipcu spadły o 3,3 proc. mdm, co było zgodne z oczekiwaniami analityków.

Z kolei zamówienia na dobra trwałe w USA w lipcu spadły o 6,8 proc. mdm. Tu oczekiwano wzrostu wskaźnika o 1,0 proc. Zamówienia na dobra trwałe z wykluczeniem środków transportu wzrosły o 0,6 proc. mdm, po wzroście w czerwcu o 0,5 proc.

Autor: gry / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: shutterstock.com