Spadki na nowojorskiej giełdzie. Stopy procentowe bez zmian

Rynki


Środowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się spadkami głównych indeksów. Rezerwa Federalna pozostawiła główną stopę procentową bez zmian i wskazała, że przesłanki za podwyżką uległy wzmocnieniu.

Dow Jones Industrial na koniec dnia stracił 0,43 proc. i wyniósł 17 959,64 pkt. S&P 500 spadł o 0,65 proc. i wyniósł 2 097,94 pkt. Nasdaq Comp. zniżkował o 0,93 proc. do 5 105,57 pkt. Do spadków na DJI najmocniej przyczyniły się Chevron, Boeing i Caterpillar. W górę indeks próbował ciągnąć m.in. 3M.

Stopy bez zmian

Wydarzeniem dnia na rynkach była decyzja amerykańskiej Rezerwy Federalnej. Rezerwa Federalna pozostawiła bez zmian stopy procentowe na listopadowym posiedzeniu. Jednocześnie oceniła w komunikacie, że dalszemu wzmocnieniu uległy przesłanki za podwyżką, jednak zdecydowano się wstrzymać z tą decyzją w oczekiwaniu na pewne sygnały z gospodarki świadczące o zbliżaniu się jej parametrów do celów Rezerwy Federalnej. W reakcji na dane ropa pogłębiła poranne spadki. Baryłka Brent taniała o ponad 3 proc. do ok. 46,8 USD, a WTI o blisko 3,5 proc.

Wybory w USA okiem młodych polityków (Film z 20.10.2016)

Wybory w USA okiem młodych polityków. Kto przekonał Amerykanów?TVN24 BiS

Autor: red. / Źródło: tvn24bis