Spadki na Wall Street. Ropa naftowa znów tanieje

Rynki

shutterstock.comNa zamknięciu Dow Jones Industrial stracił 0,14 proc.

Poniedziałkowa sesja na amerykańskich giełdach zakończyła się spadkami głównych indeksów, które tym samym oddały część zysków z zeszłego tygodnia. W centrum uwagi inwestorów na Wall Street znajduje się rynek ropy naftowej, gdzie ponownie zaznaczyły się spadki.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial stracił 0,14 proc., i wyniósł 17 528,47 pkt. S&P 500 spadł o 0,22 proc. i wyniósł 2 056,51 pkt. Nasdaq Comp. spadł 0,15 proc. do 5 040,99 pkt.

Tańsza ropa

Po odbiciu w ubiegłym tygodniu, szczególnie silnym w przypadku amerykańskiej ropy WTI, która zyskała 9,8 proc., odnotowując najlepszy tydzień od czterech miesięcy, ceny surowca spadały na pierwszej sesji w tym tygodniu. W trakcie sesji traciły między innymi kursy akcji największych koncernów z branży paliwowej w USA, Exxon Mobile i Chevron. - Dzisiaj handel kręcił się wokół ropy naftowej. Obroty są niskie z powodu okresu świątecznego, w takich warunkach wahania indeksów mogą być podwyższone – ocenił w CNBC główny ekonomista w First Standard Financial, Peter Cardillo.

Ważny styczeń

- Nie spodziewam się, aby w tym tygodniu gracze podejmowali ważne decyzje – ocenił dla Bloomberga Benno Galliker, trader w Luzerner Kantonalbank AG w Lucernie. - Interesujący może być za to przyszły rok – dodał. W jego ocenie styczeń przyniesie zapowiedź całorocznych tendencji.

Autor: msz/gry / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: shutterstock.com