Ropa w USA tanieje. Przez słabe Chiny

Rynki

shutterstock.comRopa w USA tanieje. Przez słabe Chiny

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają w reakcji na kolejne słabe dane makro z chińskiej gospodarki - wskazują maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na listopad na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana po 46,13 USD, po zniżce o 23 centy.

Brent w dostawach na listopad na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie tanieje o 39 centów do 48,69 USD za baryłkę.

Dane z Chin

Indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze przemysłowym Chin, wyniósł we wrześniu 47,0 pkt. wobec 47,3 pkt. na koniec poprzedniego miesiąca - podano wstępne wyliczenia Caixin Media i Markit Economics. Analitycy spodziewali się 47,5 pkt.

Wskazanie PMI z sierpnia jest najniższe od marca 2009 r.

Wartość wskaźnika PMI powyżej 50 punktów oznacza ożywienie w sektorze, a poniżej 50 kurczenie się sektora. - Kolejne słabe dane z tego sektora potwierdzają, że Chiny słabną - wskazuje Michael McCarthy, główny strateg CMC Markets w Sydney.

Mniejsze zapasy

W środę inwestorzy poznają tymczasem wyliczenia Departamentu Energii USA (DoE) dotyczące zapasów paliw w ubiegłym tygodniu. Analitycy oceniają, że amerykańskie rezerwy ropy spadły w tym czasie o 1,25 miliona baryłek.

DoE opublikuje swój najnowszy raport na ten temat o 16.30.

We wtorek ropa na NYMEX staniała o 85 centów do 45,83 USD za baryłkę. Były to kontrakty na październik, które wygasły też tego dnia.

Autor: gry / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: shutterstock.com