Rekordowe wyniki Alphabet. Dzięki Google i YouTube

Rynki

GoogleNa początku października spółka Google zmieniła nazwę na Alphabet

O blisko 50 proc. wzrosły w trzecim kwartale zyski spółki Alphabet, która wchłonęła Google i mniejsze firmy. Gigant zarobił na czysto aż 3,98 mld dolarów.

W trzecim kwartale 2015 roku zyski holdingu Alphabet wyniosły 3,98 mld dolarów. W analogicznym okresie poprzedniego roku było to 2,74 mld dolarów. Oznacza to aż 45 proc. wzrost.

Ogromne zyski

Jak podaje "BBC" wzrosły też przychody spółki, które w minionym kwartale wyniosły 18,7 mld dolarów. W tym samym okresie rok wcześniej było to 16,5 mld dolarów. Oznacza to 13 proc. wzrost. Większe wpływy wynikają głównie z rosnącej liczby użytkowników YouTube oraz zwiększeniu zasięgu na urządzeniach mobilnych. - Nasze wyniki pokazują siłę biznesu Google, szczególe w wyszukiwaniach mobilnych - powiedział Ruth Porat, dyrektor finansowy Alphabet.

Reakcja rynku

Na wieść o tak świetnych wynikach finansowych entuzjastycznie zareagowali inwestorzy. Akcje spółki podrożały w czasie wczorajszej sesji o ponad 11 proc. Te, po ostatnich niewielkich spadkach kontynuują wzrostowy trend. Tylko w ostatnim miesiącu akcje Alphabet podrożały o 4,67 proc., a 12 miesiącach o ponad 23 proc.

Notowania spółki Alphabet w ostatnich 3 dniach stooq.pl,

Historyczna zmiana

Na początku października spółka Google zmieniła nazwę na Alphabet. Od tamtego czasu Google jest tylko częścią ogromnego koncernu. Władze spółki uważają, że zmiana będzie korzystna dla inwestorów. Da im lepszy wgląd w to, jakie nakłady firma przeznacza na swoje nowsze inicjatywy, np. prace nad zbudowaniem samosterownego samochodu, soczewkami kontaktowymi dla diabetyków, które mierzą poziom glukozy we łzach, czy nad projektem zainstalowania superszybkich światłowodowych sieci internetowych w wielu miastach USA.

Google znika z giełdy. Zastąpi go Alphabet TVN24 BiS

Autor: msz/ / Źródło: BBC,

Źródło zdjęcia głównego: Google