Zrezygnował, zanim został prezesem. Antczak nie pokieruje giełdą

Rynki

Antczak nie będzie szefem GPW

Rafał Antczak nie będzie prezesem zarządu Giełdy Papierów Wartościowych. Zrezygnował z powodów osobistych jeszcze przed objęciem stanowiska - podała spółka w komunikacie.

Rafał Antczak został powołany na nowego prezesa GPW na początku stycznia tego roku. Miał na tym stanowisku zastąpić Małgorzatę Zalewską. Jednak uchwała powołująca go na stanowisko nie weszła w życie ze względu na brak decyzji Komisji Nadzoru Finansowego, która miała wyrazić zgodę na zmiany w składzie zarządu giełdy.

"Giełda Papierów Wartościowych otrzymała pismo od Pana Rafała Antczaka informujące o jego rezygnacji z funkcji Prezesa Zarządu GPW z powodów osobistych" - podała spółka w komunikacie.

Doświadczenie

Rafał Antczak jest ekonomistą z 20-letnim doświadczeniem na rynku krajowym i międzynarodowym. Od 2008 roku jest członkiem zarządu Deloitte Business Consulting. Wcześniej pracował m.in. jako dyrektor zarządzający i główny ekonomista Grupy PZU, gdzie nadzorował inwestycje finansowe na rynku kapitałowym, restrukturyzację spółek ukraińskich oraz strategię firmy. Wcześniej jako ekonomista pracował też w Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych CASE Fundacja Naukowa. Jest autorem m.in. koncepcji podatku liniowego (tzw. 3x15 proc.) oraz wielu publikacji naukowych z dziedziny ekonomii oraz raportów analitycznych.

Oto najważniejsze daty w historii warszawskiego parkietu. Zobacz materiał wideo z kwietnia 2016 roku:

GPW obchodzi 25. urodziny. Oto najważniejsze daty w historii warszawskiego parkietu

Autor: msz/ms / Źródło: TVN24BiS /