Twitter pokazuje świetne wyniki, ale szef i tak "niezadowolony"

Rynki

Shutterstock | Twin DesignPrzychody Twittera wzrosły do pół miliarda dolarów

Przychody i zyski serwisu społecznościowego Twitter przekroczyły oczekiwania, ale nie zadowoliły szefa koncernu Jacka Dorsey'a - podaje BBC News.

502 mln dolarów - tyle w drugim kwartale 2015 roku wyniosły przychody Twittera. To o 190 mln dolarów i 61 proc. więcej niż w tym samym okresie rok wcześniej, a także więcej niż wynosiły prognozy analityków, którzy szacowali, że budżet firmy zasili 485 mln dolarów.

Za słaby wzrost

Szef Twittera Jack Dorsey nie jest jednak usatysfakcjonowany wynikami firmy. Wszystko przez to, że przychody wciąż są za małe, aby generować zyski. Drugi kwartał spółka zakończyła 136 mln dolarów na minusie. Kolejny powód do zmartwień, to systematycznie osłabiający się wzrost liczby aktywnych użytkowników. W drugim kwartale 2015 roku Twitter miał średnio 316 mln użytkowników miesięcznie. W porównaniu do tego samego okresu w zeszłym roku to wzrost o 15 proc. To wprawdzie nadal niezły wzrost, ale szefów spółki niepokoi fakt, że już czwarty kwartał z rzędu tempo wzrostu aktywnych użytkowników spada. - Wyniki pokazują progres, ale wciąż nie jesteśmy zadowoleni z poziomu wzrostu liczby użytkowników - mówi Jack Dorsey, szef i współzałożyciel Twittera. - Mamy niesamowitą świadomość istnienia marki, ale ludzie nie wiedzą do końca dlaczego powinni używać Twittera - dodał.

Reakcja rynku

Inwestorzy początkowo bardzo optymistycznie przyjęli kwartalny raport finansowy spółki. Akcje Twittera na otwarciu handlu rosły o ponad 5 proc. Jednak ich nastroje znacznie ostudziło oświadczenie prezesa Dorsey'a. Twitter sesję zakończył grubo pod kreską.

Notowania Twittera po ogłoszeniu wyników za II kwartał Marketwatch.com

Autor: msz/gry / Źródło: BBC,

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock | Twin Design