Rynki

Kursy banków wystrzeliły. Pomoc dla frankowiczów będzie łagodna

Rynki

Pomoc dla frankowiczów. Mocne wzrosty banków
TVN24 BiSPomoc dla frankowiczów. Mocne wzrosty banków

Mocne wzrosty cen akcji banków na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. To efekt zaprezentowanego dziś nowego projektu ustawy frankowej, który jest o wiele bardziej łagodny od wersji, która pojawiała się w poprzednich miesiącach.

NA ANTENIE TVN24 BIS TRWA WYDANIE SPECJALNE DOT. NOWEJ USTAWY FRANKOWEJ

W zaledwie 30 minut od startu notowań na parkiecie warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych akcje banku Getin Noble podrożały o 11,6 proc. Wzrosty odnotowuje również Millenium (ponad 8 proc.), mBank (4,3 proc.), czy Getin (3,6 proc.) oraz PKO BP (4,66 proc.).

Akcje banków

Około godziny 11.00 kursy akcji banków zaczęły delikatnie spadać, ale w kolejnych minutach notowań aktywa znów zaczęły rosnąć.

O godz. 11.45 akcje Getin Noble Banku zyskiwały już 18,6 proc. Podobnie zachowały się kursy innych banków. Aktywa Banku Millenium były warte o 13,5 proc. więcej niż wczoraj, a mBanku zyskały 6,8 proc.

Dobre nastroje w sektorze bankowym to efekt łagodniejszej ustawy frankowej, którą dziś przedstawiła Kancelaria Prezydenta wraz z prezesem Narodowego Banku Polskiego. Przedstawiony projekt ustawy jest dużo łagodniejszy niżeli jego skrajnie niekorzystna dla sektora bankowego wersja, która pojawiła się w ostatnich miesiącach.

Notowania banków po godz. 11.45:

Notowania Getin Noble Bank stooq.pl
Notowania banku Millenium stooq.pl
Notowania mBankustooq

Nowa propozycja

Jak poinformował dziś Maciej Łopiński, minister w Kancelarii Prezydenta RP pierwszy etap rozwiązania kwestii kredytów walutowych będzie dotyczył spreadów. Kwestia ustawowego przewalutowania kredytów ma być ponownie rozważona za rok. Do tego czasu nadzór bankowy ma skłonić banki do dobrowolnej restrukturyzacji części kredytów walutowych.

Zobacz, jak po godz. 9.00 sektor bankowy zareagował na zapowiedzi projektu ustawy frankowej. Materiał TVN24 BiS:

Kursy banków wystrzeliły. Bo pomoc dla frankowiczów ma być łagodna
Kursy banków wystrzeliły. Bo pomoc dla frankowiczów ma być łagodnatvn24bis

Autor: msz/ / Źródło: tvn24bis.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości