Play chce wejść na giełdę

[object Object]
Ławka, która naładuje telefon. Niezwykły wynalazekTVN Turbo
wideo 2/5

Spółka Play Communications, która posiada operatora sieci telefonii komórkowej Play, ogłosiła w poniedziałek plan wejścia na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

- Wyprzedzamy porównywalne spółki giełdowe pod względem tempa wzrostu przychodów i rentowności. Stworzyliśmy model biznesowy, który pozwolił nowemu operatorowi na osiągnięcie wiodącej pozycji na rynku w ciągu zaledwie kilku lat, a przy tym na generowanie wolnych przepływów pieniężnych na poziomach, jakie wypracowują najlepsi operatorzy w branży na świecie. Sukces PLAY jest wspierany przez trwały wzrost polskiej gospodarki, jak również rosnące wykorzystanie transmisji danych przez naszych klientów, co pozwala nam sądzić, że możemy zaoferować inwestorom bezkonkurencyjne w naszej branży połączenie wzrostu wartości oraz rentowności inwestycji - powiedział cytowany w komunikacie Jørgen Bang-Jensen, prezes zarządu P4.

Polityka dywidend

Z komunikatu możemy dowiedzieć się również, że dywidenda będzie wypłacana corocznie. A pierwsza wypłata w wysokości 650 mln zł jest planowana na drugi kwartał 2018 roku - za rok obrotowy kończący się 31 grudnia 2017 r. Wypłata dywidendy jest uzależniona od zgody Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy, ale obecni akcjonariusze deklarują poparcie przyszłej uchwały w tym zakresie. Z kolei w kolejnych latach (począwszy od dywidendy za rok 2018 wypłacanej w 2019 r.) spółka planuje roczny wskaźnik wypłaty dywidendy w wysokości 65 - 75 proc. skonsolidowanych wolnych przepływów pieniężnych z uwzględnieniem płatności leasingowych do kapitałów własnych (FCFE) za rok poprzedzający.

Informacje o spółce

Play jest operatorem drugiej co do wielkości i najszybciej rosnącej sieci telefonii komórkowej w Polsce pod względem raportowanej liczby klientów (14,3 mln klientów na 31 marca 2017 r.). Firma zwiększyła swój udział rynkowy w liczbie klientów w Polsce z poziomu około 4,6 proc. na koniec 2008 r. do około 27,6 proc. na 31 marca 2017 r.

Autor: msz/gry / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości