Prawdziwy świąteczny prezent dla kierowców. Paliwo będzie jeszcze tańsze

Rynki

ShutterstockW te święta zapłacimy mniej na stacjach

Przed świętami na kierowców czeka na stacjach paliw kolejna obniżka cen. Na stacjach zapłacimy odpowiednio, średnio: za benzynę bezołowiową 95 – 4,63 zł/l, za benzynę bezołowiową 98 - 4,91 zł/l, olej napędowy – 4,61 zł/l i autogazu – 2,42 zł/l.

W niespełna tydzień znowu notowany jest spadek średniego poziomu cen detalicznych od 4 do 7 gr/l w zależności od rodzaju paliwa.

Skala obniżek na poszczególnych stacjach jest bardzo zróżnicowana, od kilku do nawet 20 groszy na litrze. Co powoduje, że wciąż mamy bardzo znaczące zróżnicowanie między minimalnym i maksymalnym poziomem cen. Absolutne minima to ceny blisko 4 zł/l na stacjach przy marketach. Są jednak stacje, gdzie za litr paliwa kierowcy płacą powyżej 4,80 zł - podaje BM Reflex.

Od ubiegłych Świąt benzyna i olej staniały odpowiednio 71 i 79 groszy na litrze, co oznacza, że przy zakupie około 50 litrów paliwa zyskujemy do 40 zł.

Średnie ceny detaliczne w środę wyniosły 4,60 zł a LPG 2,42 złotego. Teraz olej napędowy tanieje o 9 groszy, benzyna o 11 groszy, natomiast 6 groszy. Największe spadki odnotowano w województwie śląskim. Natomiast najdroższe pozostaje w województwie zachodniopomorskim, kiedy to pozostaje przy kwocie 4,73 groszy.

W dalszym ciągu utrzymuje się prawdopodobieństwo spadków cen na stacjach w okresie świątecznym i noworocznym.

Oznacza to, że w te święta zaoszczędzimy na paliwie najwięcej od czterech lat.

Autor: pp / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock