Jeden tweet przyniósł miliony dolarów. Bo Oprah Winfrey pochwaliła się, że schudła

Rynki

ShutterstockOprah Winfrey, zachwalając produkt Weight Watchers, działała również w swoim interesie

Ponad 150 mln dolarów - o tyle wzrosła wartość rynkowa spółki Weight Watchers po tym, jak Oprah Winfrey poinformowała na Twitterze, że dzięki jednemu z programów firmy schudła 18 kg.

Oprah Winfrey na swoim Twitterze poinformowała, że chudnie pomimo tego, że codziennie je chleb. Telewizyjna gwiazda pochwaliła się, że z pomocą jednego z programów firmy Weight Watchers schudła już 18 kg.

Ogromny wzrost

Jej wiadomość na portalu społecznościowym zobaczyły tysiące osób. Wśród nich było najwyraźniej wielu inwestorów, bo wartość akcji spółki Weight Watchers zaczęła gwałtownie rosnąć. Tylko w czasie wczorajszej sesji na giełdzie nowojorskiej wzrosła o blisko 20 proc. A to oznacza, że jej rynkowa wartość spółki powiększyła się o 152 mln dolarów.

Wiele wskazuje na to, że to nie koniec wzrostów, bo po 30 minutach dzisiejszego handlu na giełdzie nowojorskiej akcje spółki zyskały ponad 7,5 proc. i rosły dalej. Oprah Winfrey, zachwalając produkt Weight Watchers, działała również w swoim interesie, bo posiada 15 proc. udziałów w spółce. Zatem mówiąc, że "uwielbia chleb", a program firmy jest "genialny", zwiększała wartość własnych akcji.

Zaangażowanie

To nie pierwsza podobna akcja promocyjna w wykonaniu Oprah Winfrey. Kiedy w październiku zeszłego roku gwiazda talk-show poinformowała, że zaangażowała się w Weight Watchers, kurs akcji wzrósł o ponad 100 proc. w czasie jednej sesji.

Notowania spółki Weight Watchers w ostatnich 3 dniachstooq

Autor: msz//km / Źródło: The Guardian, Independent

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock