Zmiany w paliwowej grupie. Będą ograniczenia w zarobkach zarządów

Rynki

lotos.plZmiany w kierownictwie Lotosu

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Grupy Lotos odwołało ze składu rady nadzorczej Katarzynę Witkowską i Marię Sierpińską - poinformowała w czwartek spółka. Zajmowano się też m.in. wynagrodzeniami członków zarządu w spółkach Grupy.

Jednocześnie NWZA powołało do rady Adama Jana Lewandowskiego i Piotra Ciacha.

Jak będzie obliczana pensja?

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie zajmowało się też m.in. wynagrodzeniami członków zarządu w spółkach Grupy. Z komunikatu wynika, że wynagrodzenie tych osób składa się z dwóch części: miesięcznego podstawowego i części zmiennej, stanowiącej wynagrodzenie uzupełniające za rok obrotowy spółki.

Część stała będzie określana przez radę nadzorczą jednak z zastrzeżeniem, że będzie to kwota mieszcząca się w przedziale od siedmio- do piętnastokrotności przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku w czwartym kwartale roku poprzedniego, ogłoszonego przez GUS (obecnie ok. 4,3 tys. zł).

Wynagrodzenie zmienne będzie uzależnione od realizacji celów, m.in. poprawy efektywności kosztowej czy wzrostu EBITDA LiFO, lecz nie może przekroczyć 100 proc. wynagrodzenia stałego. Sposób wynagradzania władz spółek reguluje z 9 czerwca 2016 r. o zasadach kształtowania wynagrodzeń osób kierujących niektórymi spółkami.

Kaczyński: Orlen i Lotos powinny uczestniczyć w polityce gospodarczej:

Kaczyński: Orlen i Lotos powinny uczestniczyć w polityce gospodarczejtvn24

Autor: tol//ms / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: lotos.pl