Niewielkie wzrosty na Wall Street

Rynki

shutterstock.comNiewielkie wzrosty na Wall Street

Środowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się niewielkimi wzrostami głównych indeksów. Inwestorzy czekają na efekty posiedzenia Rezerwy Federalnej i decyzję Fed w sprawie stóp procentowych.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial wzrósł o 0,84 proc. do 16 739,95 pkt. Nasdaq Composite zwyżkował o 0,59 proc. do 4889,24 pkt. S&P 500 wzrósł o 0,87 proc. do 1995,31.

W środę rozpoczęło się spotkanie amerykańskich bankierów centralnych, na którym zastanawiają się oni nad pierwszą od ponad 9 lat podwyżką stóp procentowych w USA. Decyzję w sprawie stóp procentowych rynek pozna w czwartek o godz. 20 czasu polskiego.

Na rynkach panuje duża niepewność i inwestorzy są mocno podzieleni w swoich oczekiwaniach co do rezultatu posiedzenia. W ocenie rynku terminowego prawdopodobieństwo, że Fed podniesie stopy procentowe w tym miesiącu wynosi około 30 proc. Z ankiety Bloomberga wynika tymczasem, że nieco ponad połowa ankietowanych analityków spodziewa się pozostawienia stóp procentowych bez zmian tym tygodniu.

Autor: /gry / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: shutterstock.com