Duże wahania na Wall Street. Tanieje ropa

Rynki


Na nowojorskich giełdach inwestorzy nie byli zdecydowani co do kierunku, w którym powinien pójść rynek. W ciągu dnia giełdy rosły, żeby ostatecznie na zamknięciu zbliżyć się do zera lub nawet spaść. Mocne spadki notuje ropa naftowa.

Indeks Dow Jones Industrial w środę wzrósł o 0,13 proc. i wyniósł 18 372,12 pkt. S&P 500 wzrósł o 0,01 proc. i wyniósł 2 152,43 pkt. Nasdaq Comp. stracił 0,34 proc. i wyniósł 5 005,73 pkt.

Silny Microsoft

Ze spółek wchodzących w skład indeksu Dow Jones największy pozytywny wpływ na jego notowania ma Microsoft. Najsłabszy jest natomiast Home Depot. W ujęciu sektorowym najlepiej radzi sobie branża użyteczności publicznej. Najgorzej wyglądają natomiast notowania sektora paliwowego. W centrum uwagi jest sezon wyników w USA, który wystartował w tym tygodniu. Na dwóch kolejnych sesjach swoje raporty kwartalne opublikują między innymi duże amerykańskie banki: w czwartek JP Morgan, w piątek natomiast Wells Fargo i Citigroup.

Tanieje ropa

Mocne spadki notuje ropa naftowa, która oddaje wzrosty z wtorku, kiedy to ceny surowca podskoczyły ponad 4 proc. Ropa naftowa spadkami reaguje na dane, które wskazały na niższy od oczekiwań spadek zapasów surowca w ubiegłym tygodniu w USA.

Jakie nastroje panują na warszawskiej GPW? Zobacz materiał TVN24 BiS:

13.07 | Relacja rynkowa - godz. 9.00

Autor: msz/ms / Źródło: PAP