Na stacjach taniej. Sprawdź, ile zapłacisz

Rynki

ShutterstockW tym tygodniu za litr "95" trzeba średnio zapłacić 4,43 zł

W tym tygodniu za diesla płacimy 7 gr na litrze mniej niż na początku czerwca, a za bezołowiową 95 o 12 groszy na litrze - podaje BM Reflex. Tylko ceny autogazu pozostają na średnim poziomie wynoszącym 1,60 zł za litr. A to nie koniec dobrych wieści ze stacji.

BM Reflex informuje, że w wyniku ostatnich obniżek na rynku hurtowym, na części stacji, ceny oleju napędowego zaczęły zbliżać się do poziomu 4,05 zł/l, a na pojedynczych stacjach można kupić diesla po 3,99 zł/l.

Jakie ceny?

Najniższe ceny benzyny bezołowiowej 95 to dzisiaj 4,16 zł/l, benzyny bezołowiowej 98 to 4,49 zł/l i autogazu-– 1,49 zł/. W dalszym ciągu utrzymuje się wysoka rozpiętość między minimalnym a maksymalnym poziomem ceny litra paliwa, która sięga odpowiednio 53 groszy dla benzyny, 34 groszy dla diesla i 25 groszy dla LPG.

W tym tygodniu za litr "95" trzeba średnio zapłacić 4,43 zł, a za "98" 4,75 zł. Średnia cena ON to 4,7 za litr, a LPG 1,6 zł za litr. Na kolejny tydzień BM Reflex prognozuje spadek średniego poziomu cen benzyny i oleju napędowego na stacjach - o ok. 3 do 5 groszy na litrze. Ceny autogazu, tak jak w ostatnich czterech miesiącach, mogą się nieznacznie wahać, średnio +/-1 gr/l. W dalszym ciągu ceny pozostaną na poziomie niższym niż przed rokiem o ponad 10 proc.

W tym tygodniu najniższe ceny benzyny bezołowiowej 95 mamy w województwie dolnośląskim i łódzkim. Za litr bezołowiowej 95 płacimy tu średnio 4,35 zł. Olej napędowy najtańszy jest tradycyjnie od dłuższego czasu w województwie dolnośląskim, średnio po 4,11 zł/l. Najdroższe paliwa mamy w województwie zachodniopomorskim, tu litr Pb 95 kosztuje średnio 4,52 zł, a diesla - 4,23 zł. Na tym samym wysokim poziomie utrzymuje się cena olej napędowego w lubuskim. Najtaniej autogaz - średnio po 1,55 zł/l - możemy kupić w województwie warmińsko-mazurskim, a najdrożej za LPG płacimy w zachodniopomorskim - średnio po 1,70 zł/l.

Średnie ceny paliwBM Reflex

Autor: ToL//km / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock