Co dalej z prezes polskiej giełdy? Komentarz Morawieckiego

Rynki

Co dalej z prezes polskiej giełdy?

Wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki pytany w poniedziałek przez dziennikarzy, dlaczego chce się pożegnać z prezes GPW Małgorzatą Zaleską, powiedział, że nie komentuje zmian personalnych.

W piątek Giełda Papierów Wartościowych (GPW) poinformowała o zwołaniu nadzwyczajnego walnego zgromadzenia na wniosek Ministra Rozwoju i Finansów reprezentującego Skarb Państwa w celu dokonania zmian w składzie rady i zarządu giełdy, w szczególności powołania prezesa. NWZ odbędzie się 4 stycznia 2017 r. - To jest spółka giełdowa, której ciała korporacyjne będą w stosownym czasie podejmować decyzje - powiedział Morawiecki w poniedziałek dziennikarzom.

Morawiecki poznaje strategię

Proszony o ocenę prac zarządu GPW wicepremier poinformował, że jeszcze z pracą zarządu spółki nie zapoznał się, ponieważ dopiero dwa tygodnie temu przejął odpowiedzialność za GPW.

- Zapoznaję się teraz ze strategią, która została przekazana. W ciągu najbliższego tygodnia, dziesięciu dni, będę miał więcej wiedzy w tej kwestii - dodał. Obecna prezes GPW Małgorzata Zaleska została powołana na to stanowisko przez walne zgromadzenie 12 stycznia 2016 r. Zastąpiła Pawła Tamborskiego, który w grudniu 2015 r. podał się do dymisji.

Zobacz: Były prezes GPW: popieram wysiłki Morawieckiego w Londynie (Film z 1.09.2016)

Były prezes GPW: popieram wysiłki Morawieckiego w Londynie

Autor: ag/gry / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 BiS