Miedź tanieje. Z powodu obaw o spowolnienie gospodarcze

Rynki

ShutterstockTaniejąca ropa naftowa wywołuje wśród inwestorów obawy, że większa wyprzedaż przeniesie się też na szeroki rynek, w tym na metale

Miedź na giełdzie w Londynie tanieje z powodu obaw, że spowolnienie w globalnej gospodarce spowoduje spadek popytu na metale - informują maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME kosztuje 6.139,00 USD za tonę, po spadku o 0,1 proc.

Na giełdzie Comex w Nowym Jorku funt miedzi w dostawach na marzec bez zmian po 2,7655 USD. Na giełdzie metali w Szanghaju miedź w dostawach na luty staniała o 0,2 proc. do 44.700 juanów za tonę (7.201 USD).

Spadek popytu

Na rynkach tanieje ropa naftowa, a to wywołuje obawy, że jest to sygnał spowalniającej gospodarki na świecie, co może pociągnąć za sobą spadek popytu na metale.

- Taniejąca ropa naftowa wywołuje wśród inwestorów obawy, że większa wyprzedaż przeniesie się też na szeroki rynek, w tym na metale - mówi Zhang Yu, analityczka Yongan Futures Co. w Hangzhou. - Rynek czeka na więcej danych makro z gospodarek, co może wskazać dalsze perspektywy dla notowań metali" - dodaje.

W 2014 r. miedź na giełdzie w Londynie staniała o 14 proc.

Autor: tol / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock