Zmiany w kierownictwie polskiej giełdy. Nowa osoba w zarządzie

Rynki

TVN24 BiSMałgorzata Zaleska przestanie być prezesem GPW

Małgorzata Zaleska zostanie odwołana ze stanowiska prezesa zarządu Giełdy Papierów Wartościowych - zgodę na zmianę w zarządzie spółki udzieliła Komisja Nadzoru Finansowego.

KNF zgodziła się na zmianę w zarządzie GPW i odwołanie ze stanowiska prezes Małgorzaty Zaleskiej. Jednocześnie wyraziła zgodę na powierzenie funkcji wiceprezesa giełdy Jackowi Fotce. Małgorzata Zaleska została powołana na to stanowisko przez walne zgromadzenie 12 stycznia 2016 r. Zastąpiła Pawła Tamborskiego, który w grudniu 2015 r. podał się do dymisji.

Rezygnacja

W poniedziałek z objęcia funkcji prezesa GPW w miejsce Zaleskiej zrezygnował Rafał Antczak. Został on powołany na to stanowisko 4 stycznia tego roku, ale nie wyraziła na to zgody KNF.

"Uchwała nie weszła w życie z uwagi na brak decyzji Komisji Nadzoru Finansowego w sprawie wyrażenia zgody na zmianę w składzie Zarządu Giełdy, której uzyskanie było warunkiem wejścia w życie niniejszej Uchwały" - napisała wczoraj w komunikacie GPW.

"Giełda Papierów Wartościowych otrzymała pismo od Pana Rafała Antczaka informujące o jego rezygnacji z funkcji Prezesa Zarządu GPW z powodów osobistych" - dodał spółka.

Nowy członek zarządu

Jacek Fotek w latach 1999-2002 zatrudniony był w Banku Handlowym na stanowisku doradcy prezesa zarządu, a wcześniej - dyrektora Departamentu Kontroli Wewnętrznej. W latach 2003-2009 pracował w PZU Asset Management, m.in. w randze wiceprezesa zarządu odpowiedzialnego za zarządzanie ryzykiem, kontrolę wewnętrzną i audyt. W latach 2009-2012 oraz 2013-2016 był prezesem BondSpot. W przeszłości członek rad nadzorczych m.in. w Polskiej Grupie Energetycznej (2015-2016), Fundacji GPW (2015-2016) i IAiR (2014-2016)

Oto najważniejsze daty w historii warszawskiego parkietu. Zobacz materiał wideo z kwietnia 2016 roku:

GPW obchodzi 25. urodziny. Oto najważniejsze daty w historii warszawskiego parkietu

Autor: msz/ms / Źródło: tvn24bis.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 BiS

Tagi:
Raporty: