Lekkie wzrosty na Wall Street. Ropa nadal drożeje

Rynki

shutterstock.comŚrodowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się lekkimi wzrostami głównych indeksów

Środowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się lekkimi wzrostami głównych indeksów.

Dow Jones Industrial na koniec dnia zyskał 0,22 proc. i wyniósł 18 202,62 pkt. S&P 500 wzrósł o 0,22 proc. i wyniósł 2 144,29 pkt. Nasdaq Comp. zwyżkował o 0,05 proc. do 5 246,41 pkt. Pod koniec sesji Rezerwa Federalna przedstawiła swoją tzw. beżową księgę. Wynika z niej, że większość regionów Stanów Zjednoczonych w dalszym ciągu rozwija się w umiarkowanym tempie. Publikacja raportu Rezerwy Federalnej nie wpłynęła znacząco na nastroje giełdowych inwestorów.

Do wzrostów na Dow Jones Industrial najbardziej przyczyniły się United Health, Goldman Sachs i Chevron Corp. W ujęciu sektorowym najmocniej zwyżkowały akcje spółek z sektora paliw i finansów.

Rekordowe ceny

Do wzrostów w sektorze paliw przyczyniły się rosnące ceny ropy. W środę dane o zapasach paliw przedstawił Departament Energii USA (DoE), który podał, że zapasy ropy w ubiegłym tygodniu spadły o 5,25 mln baryłek. Analitycy oceniali, że zapasy ropy wzrosły.

Cena ropy Brent jest wyceniana na 53 USD, a ropa WTI kosztuje ok. 51,9 USD, co jest najwyższym poziomem od 15 miesięcy. Oba benchmarki zwyżkowały o prawie 2 proc. W USA trwa kampania przed wyborami prezydenckimi, które odbędą się 8 listopada. Kandydat Republikanów Donald Trump i kandydatka Demokratów Hillary Clinton spotkali się w środę wieczorem czasu lokalnego w Las Vegas na trzeciej i ostatniej debacie telewizyjnej.

Podczas debaty prezydenckiej Trump nie chciał powiedzieć, czy uzna wyniki wyborów:

Autor: PMB / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: shutterstock.com