Rynki

Były prezes PGE trafił do rady nadzorczej CD Projekt

Rynki

tvn24Krzysztof Kilian uznawany jest za jednego z najbardziej wpływowych ludzi w Polsce

Krzysztof Kilian, były prezes Polskiej Grupy Energetycznej został członkiem rady nadzorczej spółki CD Projekt, czyli producenta popularnej gry "Wiedźmin".

Firma CD Projekt poinformowała, że skład rady nadzorczej spółki uzupełnił Krzysztof Kilian. Jego kandydaturę zgłosił fundusz inwestycyjny PKO TFI, który posiada 9,48 proc. akcji CD projekt.

Kilian zastąpi w radzie nadzorczej Cezarego Iwańskiego, który był jej członkiem od 23 listopada 2012 roku. W skład pięcioosobowej rady - poza Kilianem - będą teraz wchodzić: Katarzyna Szwarc, Grzegorz Kujawski, Maciej Majewski, Piotr Pągowski.

Kim jest?

Krzysztof Kilian uznawany jest za jednego z najbardziej wpływowych ludzi w Polsce. Uchodził za bliskiego przyjaciela Donalda Tuska. To właśnie za czasów rządów premiera Tuska Kilian pełnił funkcję prezesa PGE. Jednak z tą funkcją pożegnał się w połowie listopada 2013 roku.

Wcześniej Kilian był wiceprezesem Polkomtelu, oraz doradcą prezesa Banku Handlowego S.A. i Softbanku S.A. Obejmował stanowiska w radach nadzorczych m.in. NFI Piast i PKO BP.

Autor: msz/gry / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości