Historyczne przychody warszawskiej giełdy. "To dobre wejście w 2015 rok"

Rynki

Beax/CC BY SA 3.0Zysk EBIDTA wyniósł 54,3 mln zł, co jest najwyższym poziomem w historii

GPW osiągnęła w 1 kwartale 2015 r. najwyższe w historii przychody; wyniosły one 88,2 mln zł - poinformowała w czwartek spółka.

Prezes GPW Paweł Tamborski powiedział podczas spotkania z dziennikarzami, że pierwszy kwartał należy traktować jako dobre wejście w 2015 r.

Silnik wzrostu

- Silnikiem wzrostu jest Towarowa Giełda Energii - podkreślił. Dodał, że zarząd GPW zarekomendował wypłatę dywidendy w wysokości 2,40 zł na akcję, co oznacza, że na dywidendę przeznaczono by 90 proc. zysku, a stopa dywidendy wyniosłaby 5 proc. - To interesujący parametr - uznał Tamborski. Zgodnie z przedstawionymi przez GPW danymi zysk netto grupy w pierwszym kwartale wyniósł 38,4 mln zł i był wyższy o 2,1 proc. niż rok temu i wyższy o 58 proc. niż w poprzednim kwartale. "Zysk EBIDTA wyniósł 54,3 mln zł, co jest najwyższym poziomem w historii" - podkreślono.

Wyższe przychody

Przychody ze sprzedaży były wyższe o 1,9 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem i o 5 proc. wyższe niż w poprzednim kwartale.

Zgodnie z komunikatem spółki koszty operacyjne w grupie zostały obniżone do 40,1 mln zł, co oznacza spadek o 8,8 proc. rok do roku i o 21,9 proc. kwartał do kwartału.

Autor: tol / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Beax/CC BY SA 3.0