Rynki

Córka Marka Belki wprowadziła firmę na giełdę. Akcje hitem

Rynki

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie
Giełda Papierów Wartościowych w Warszawietvn24
wideo 2/3

Spółka Bit Evil, którą kieruje Maria Belka, córka byłego premiera i szefa Narodowego Banku Polskiego, zadebiutowała na NewConnect. Wartość firmy niemal podwoiła się w kilka godzin.

Debiut spółki Bit Evil na giełdzie NewConnect okazał się udany. Przed południem wartość akcji spółki wzrosła o ponad 94 proc. Oznacza to, że jej wycenia została niemal podwojona.

Pieniądze na ekspansję

Bit Evil specjalizuje się w marketingu internetowym i w tworzeniu rozwiązań informatycznych, m.in. platform marketingowych i sprzedażowych. W jej portfelu znajdują się takie projekty, jak platformy Brand Sabbath (sieć współpracy dla blogerów i vlogerów) oraz aplikacja EraCoin (internetowa kryptowaluta). Spółka w najbliższych miesiącach chce sfinansować ekspansję zagraniczną, aby wejść na rynek w Stanach Zjednoczonych. - W drugiej połowie roku mamy roadshow w USA, Singapurze, Portugalii i Finlandii. Naszym celem będzie głównie rozpoznanie oczekiwań tamtejszych użytkowników, tak abyśmy mogli zaoferować im, zgodnie z naszymi zasadami, produkty „skrojone na miarę” – powiedziała jeszcze przed debiutem prezes spółki Maria Belka, córka byłego premiera i prezesa NBP Marka Belki.

Wyniki

W 2016 r. spółka wypracowała 387 tys. zł przychodów, zysk operacyjny wyniósł 121 tys. zł, a zysk netto 96 tys. zł. W I kwartale 2017 spółka miała 297 tys. zł przychodów, zysk operacyjny oraz zysk netto wyniosły 82 tys. zł.

Notowania Bit Evilstooq

Autor: msz/ms / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: bitevil.com

Pozostałe wiadomości