Ceny ropy w górę. Po słowach przedstawicieli OPEC

Rynki

ShutterstockCeny ropy w Londynie staniały o 12 centów

Ceny ropy naftowej rosną w reakcji na oceny OPEC, że na rynkach możliwe jest podtrzymanie trendu wzrostowego - wskazują maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na marzec, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana po 53,19 USD, po zwyżce o 41 centów.

Powody do optymizmu

Brent w dostawach na kwiecień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zwyżkuje o 74 centy do 62,14 USD za baryłkę. Przedstawiciel sektora naftowego Kataru Mohammed bin Saleh Al Sada ocenił w poniedziałek, że są powody do optymizmu z powodu rosnących cen ropy w ciągu ostatnich 2 tygodni i że ten trend jest możliwy do podtrzymania. - Ceny Brent są blisko 62 dolarów za baryłkę i to jest powodem do optymizmu - powiedział Al Sada podczas dorocznego spotkania Mesaieed Petrochemical Holding Co. David Lennox, analityk rynku surowców w Fat Prophets w Sydney, zwraca uwagę, że informacje o planowanym zmniejszaniu produkcji ropy wspierają notowania surowca. - Są prognozy dotyczące niższej produkcji ropy do końca 2015 r., szczególnie w krajach poza USA, i to położyło kres spadkom cen ropy - mówi Lennox. W poniedziałek w USA nie było handlu na parkiecie z powodu świątecznej przerwy związanej z Dniem Prezydenta. Transakcje z tego dnia zostaną zaksięgowane na wtorek. W poniedziałek Brent w Londynie staniała o 12 centów do 61,40 USD/b.

Autor: pp / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Raporty: