Paliwo coraz tańsze. Ceny znów spadają

Rynki

shutterstock.comTankowanie samochodu jest coraz tańsze

4,23 zł - tyle średnio kosztuje litr benzyny Pb95 w województwie pomorskim. To najtańsza oferta paliwa w kraju. Natomiast najwięcej średnio zapłacimy w województwie zachodniopomorskim - wynika z analizy BM Reflex. W porównaniu do ubiegłego tygodnia ceny wszystkich paliw spadły.

Analitycy BM Refleks zebrali średnie dane cen paliw na terenie poszczególnych województw. Z ich raportu wynika, że średnio najmniej za benzynę Pb98 płacą kierowcy w woj. podkarpackim, czyli 4,46 zł za litr. Natomiast najwięcej muszą wydać za litr tego rodzaju paliwa osoby tankujące auta w woj. zachodniopomorskim - 4,77 zł.

Olej napędowy

BM Refleks podaje, że najtańszy litr oleju napędowego (ON) można kupić w województwie podlaskim. Kierowcy w tym regionie płacą średnio 4,27 zł za litr. Natomiast najwięcej za tankowanie należy zapłacić w woj. zachodniopomorskim. Tam cena średnia cena oleju napędowego to 4,53 zł.

Jest taniej

Eksperci z BM Refleks wyliczyli, że średnia cena paliwa Pb95 w kraju to 4,36 zł, a Pb98 4,62 zł za litr. Natomiast średnia krajowa cena oleju napędowego to 4,37 zł.

Średnie ceny pali w poszczególnych województwach z 22 stycznia 2015 roku.

Jeśli porównamy obecne ceny paliw z wartościami z ubiegłego piątku, to okaże się, że wszystkie są niższe. Najmocniej, bo aż o 10 groszy na litrze potaniała średnio benzyna Pb95. Mniej o 8 groszy trzeba płacić za litr paliwa Pb98. Zaoszczędzą też kierowcy tankujący olej napędowy, bo ten staniał o 7 groszy na litrze.

Ropa coraz tańsza, paliwa teżTVN24 Biznes i Świat

Autor: msz / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: shutterstock.com

Raporty: