Ceny paliw rosną "symbolicznie". Kierowcy mogą spać spokojnie

Rynki

tvn24Ile zapłacimy za paliwo?

Zmiany cen paliw notowane w ostatnich kilkunastu dniach można określić jako symboliczne - pisze w swojej ostatniej analizie BM Reflex. Ceny benzyny i oleju napędowego chociaż wyższe od minimalnych poziomów z tego roku, to wciąż pozostają poniżej cen z maja ubiegłego roku o około 11 -12 proc. Jeszcze lepiej sytuacja wygląda na rynku autogazu, gdzie za litr LPG płacimy o około 20 proc. mniej niż przed rokiem - informują analitycy.

Od tegorocznego minimum z końca stycznia za litr benzyny bezołowiowej 95 płacimy 49 groszy więcej, a za litr diesla o 38 groszy. Jedynie ceny autogazu pozostają niższe niż na koniec stycznia o około 12 groszy na litrze.

Ile i gdzie?

Za litr popularnej "95" płacimy średnio 4,79 zł, benzyny bezołowiowej 98 – 5,01 zł, oleju napędowego – 4,69 zł/l, autogazu – 1,98 zł/l - informuje BM Reflex. "Średnie poziomy cen paliw na stacjach pozostają na niemal niezmienionym poziomie, co jednak nie oznacza stabilizacji cen paliw na wszystkich stacjach. Na części stacji, ale zdecydowanie mniejszej, ceny Pb95 i diesla rosły w połowie tygodnia nawet o 10 groszy na litrze, ale to w niewielkim stopniu wpłynęło na poziom cen na rynkach lokalnych. Warto podkreślić, że po raz pierwszy w tym roku ceny benzyny bezołowiowej 95 przekroczyły na nielicznych stacjach przy autostradach poziom 5 zł/l" - czytamy w analizie.

Średnie ceny w województwachBM Reflex

Autor: mn / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvn24