Rynki

Benzyna znów tanieje. A to nie koniec dobrych informacji

Rynki

[object Object]
Zaostrzenie kar dla kierowców. „Niczego nie zmieni”tvn24bis
wideo 2/3

Zgodnie z oczekiwaniami w tym tygodniu nastąpiły dalsze obniżki cen paliw na stacjach - informuje Biuro Maklerskie Reflex. Ceny benzyn i oleju napędowego spadały średnio o trzy grosze na litrze, natomiast ceny autogazu o cztery grosze na litrze.

Aktualnie za paliwa w kraju płacimy średnio: za benzynę bezołowiową 95 - 4,51 zł za litr, benzynę bezołowiową 98 - 4,83 złote za litr, olej napędowy - 4,32 złote za litr i za autogaz - 2,02 złote za litr. Jak podaje BM Reflex ostatnie obniżki pozwalają na osiąganie nowych tegorocznych minimów.

"Ponadto po raz pierwszy w tym roku ceny benzyny spadły poniżej poziomu, jaki notowaliśmy w analogicznym okresie roku ubiegłego. Benzyna Eurosuper 95 jest tańsza niż przed rokiem o 1 grosz na litrze, a olej napędowy co prawda droższy, ale już tylko o 11 groszy na litrze" - czytamy w komentarzu.

Może być taniej

Podobnie jak przed tygodniem tak i w tym tygodniu ceny w hurcie zmieniały się nieznacznie i pozostały blisko poziomów z ubiegłego tygodnia.

"To powinno pozwolić na utrzymanie się na części stacji dalszych obniżek cen paliw i spadek średnich cen paliw o 2-3 grosze na litrze" - prognozują eksperci.

Średnie ceny detaliczne w poszczególnych wojwództwachBM Reflex

Wydarzeniem tygodnia na rynku ropy było niewątpliwie czwartkowe spotkanie OPEC i przedłużenie porozumienia o utrzymaniu cięć produkcji ropy do końca marca 2018 roku.

Autor: tol/gry / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości