To Rosjanie zaatakowali Wall Street? "Poważny cyberatak"

Rynki

TVN24 BiSTo Rosjanie zaatakowali Wall Street? "Poważny cyberatak"

FBI prowadzi dochodzenie w sprawie hakerskiego cyberataku na grupę mediową Dow Jones, należącą do NewsCorp, czyli imperium medialnego miliardera Ruperta Murdocha.

- Wiemy o ataku informatycznym i prowadzimy dochodzenie - powiedział AFP rzecznik nowojorskiego oddziału FBI, potwierdzając doniesienia mediów. Pytany o to, czy za cyberatakiem mogą stać rosyjscy hakerzy - jak twierdzi agencja Bloomberg News - rzecznik odmówił komentarza.

Dow Jones: poważny cyberatak

Według Bloomberga hakerzy zdołali włamać się do systemu informatycznego Dow Jones i ukradli stamtąd objęte embargiem informacje o przedsiębiorstwach, które grupa (a zwłaszcza agencja działająca pod tą samą nazwą) otrzymuje do publikacji w wyznaczonym terminie jak wiele innych mediów. Tego rodzaju informacje mogą mieć znaczenie dla rynków finansowych. Kilka dni temu Dow Jones ujawnił, że hakerzy usiłowali wedrzeć się do jego systemu informatycznego w celu kradzieży danych blisko 3,5 tys. klientów firmy. Tym razem cyberatak był poważniejszy - informuje Bloomberg News.

Autor: km / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: PAP / EPA