Weekend kosmicznych wygranych w loteriach. Miliard dolarów dla dwóch osób

Pieniądze


Ponad miliard dolarów - tyle łącznie wygrali zwycięzcy weekendowych loterii w Stanach Zjednoczonych.

Pierwsza wygrana w loterii Mega Millions padła na Florydzie. Szczęśliwiec, który posiadał zwycięski los, zgarnął pulę 450 milionów dolarów. Stało się tak, bo jako jedyny trafił szóstkę, skreślając liczby: 28, 30, 39, 59, 70, 10.

Ogromne sumy

Druga, jeszcze wyższa wygrana, tym razem w loterii Powerball, padła w stanie New Hampshire. Osoba, która prawidłowo wytypowała liczby: 12, 29, 30, 33, 61 i 26 stała się bogatsza o 570 milionów dolarów. Jest to druga największa pojedyncza wygrana w historii Powerball i jednocześnie siódma pod względem wielkości w historii wszystkich loterii w Stanach Zjednoczonych.

Szanse na wygraną

Jak podaje CBS News, szanse na wygraną w loterii Mega Millions wynoszą 1 do 302 milionów. Nieco łatwiej trafić wszystkie liczby w Powerball, gdzie szanse na wygraną wynoszą 1 do 292 milionów. Z danych, które przytacza CBS News, wynika, że przeciętny Amerykanin wydaje na loterie około 200 dolarów rocznie. Najwięcej wydają mieszkańcy stanu Massachusetts, bo aż 735 dolarów rocznie. Najmniej pieniędzy na kupony przeznaczają zaś mieszkańcy stanów Delaware oraz Nowy Jork - 400 dolarów rocznie.

Autor: msz / Źródło: CBS News

Źródło zdjęcia głównego: pixababy.com / PublicDomain