Rekordowa wygrana w Eurojackpot w Polsce. Zwycięzca zapamięta te święta na długo

Pieniądze

Jakie są szanse na wygraną w Lotto?TVN24 BiS
wideo 2/2

7 155 055,50 złotych - tyle wygrał w piątek szczęśliwiec, który skreślił poprawne liczby w Eurojackpot. To najwyższa polska wygrana w tej europejskiej loterii. W żadnym z 18 państw biorących udział w grze nie padła w piątek główna wygrana, dlatego w przyszłym tygodniu kumulacja wyniesie aż 145 milionów złotych.

W piątek 22 grudnia wylosowano następujące liczby: 16, 26, 32, 40, 47 oraz 1, 6.

Rekord

Mimo że w losowaniu nie mieliśmy do czynienia z wygraną I stopnia, to w Polsce padła wygrana II stopnia. Wyniosła ponad 7 mln 155 tys. zł.

Nikt wcześniej w Polsce nie wygrał takiej sumy w Eurojackpot. Do tej pory najwyższa wygrana, jaka padła nad Wisłą, to ponad 5 mln 815 tys. zł.

Szczęśliwe liczby zostały skreślone pod koniec listopada w Radomsku.

Co ciekawe, grający w Polsce wygrywają w europejskiej loterii znacznie więcej niż w innych państwach biorących udział w grze.

Po każdym losowaniu doliczana jest nadwyżka wynikająca z korzystnej wymiany kursowej złotego na euro.

Polskie wygrane w EuroJackpot 22 grudnialotto.pl

Jak zagrać?

Grę Eurojackpot we wrześniu na polski rynek wprowadził Totalizator Sportowy, właściciel marki Lotto, który jest spółką skarbu państwa z ograniczoną odpowiedzialnością, działającą od ponad 60 lat na rynku loteryjnym. Opłata za zakład wynosi 12,50 zł. Grający typuje 5 z 50 liczb oraz 2 z 10 liczb. Można samodzielnie wybrać liczby lub skorzystać z metody "chybił trafił". Zakład zawierany jest na jedno, najbliższe losowanie. Żeby zagrać, należy odwiedzić jedną z około 17 tysięcy kolektur Lotto na terenie całego kraju. Wygrane równe i wyższe niż 10 mln euro wypłacane są w euro, ale na życzenie grającego mogą być wypłacone w polskiej walucie.

Europejska loteria

Eurojackpot to gra liczbowa o europejskim zasięgu, która została uruchomiona w marcu 2012 roku. Jak podkreśla Totalizator Sportowy, loteria pozwala na generowanie wygranych o wysokościach teoretycznie niemożliwych do osiągnięcia w grach oferowanych na pojedynczych rynkach.

Gra powstała właśnie w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku, oczekującego wyższych kumulacji niż oferowane przez pojedyncze firmy loteryjne.

Autor: tol//dap / Źródło: TVN24 BiS

Źródło zdjęcia głównego: tvn24