Megakumulacja w europejskiej loterii rozbita. Sprawdź wyniki losowania

Pieniądze

Wygrała milion funtów. Pozwała loterię do sądu, bo pieniądze "zniszczyły jej życie"tvn24
wideo 2/4

23,5 miliona euro - tyle wygrał szczęśliwiec, który skreślił poprawne liczby w europejskiej loterii Eurojackpot. Jak poinformował Totalizator Sportowy, zwycięski kupon wysłano w Danii. W Polsce żadna z wygranych nie przekroczyła 186 tysięcy złotych.

W piątek wylosowano następujące liczby 1, 14, 17, 24, 50 oraz 8, 9.

Pozwoliło to na zgarnięcie pięciu graczom z Polski po blisko 186 tysięcy złotych. Najwięcej, bo prawie 25 tysięcy, odnotowano wygranych po 34,30 zł.

Główna wygrana padła tymczasem w Danii, zwycięzca zgarnie prawie 23,5 miliona euro.

Tabela zawierająca wygrane, które padły 10 listopada w Eurojackpot w Polscelotto.pl

Najwyższa wygrana, jaka padła do tej pory w Eurojackpot w Polsce, padła pod koniec września w Łańcucie. Było to 2 544 958,40 zł. Co ciekawe, grający w Polsce dzięki korzystnej wymianie kursowej euro na złote wygrywają więcej. Podobnie było w piątkowym losowaniu. "Nadwyżka będąca wypadkową liczby zawartych w naszym kraju zakładów oraz kursu wymiany złotego na euro została doliczona do wygranych IV stopnia. Dzięki niej, wartość każdej z tych wygranych wyniosła w Polsce 185 555,80 złotych, podczas gdy w innych państwach – 4532,30 euro" - czytamy na stronie Totalizatora Sportowego.

Jak zagrać

Grę Eurojackpot we wrześniu na polski rynek wprowadził Totalizator Sportowy, właściciel marki Lotto, który jest spółką skarbu państwa z ograniczoną odpowiedzialnością, działającą od ponad 60 lat na rynku loteryjnym. Opłata za zakład wynosi 12,50 zł. Grający typuje 5 z 50 liczb oraz 2 z 10 liczb. Można grać na własne liczby lub metodą na chybił trafił. Zakład zawierany jest na jedno najbliższe losowanie. Żeby zagrać, należy odwiedzić jedną z około 17 tysięcy kolektur Lotto na terenie całego kraju. Wygrane równe i wyższe niż 10 mln euro wypłacane są w euro, ale na życzenie grającego mogą być wypłacone w polskiej walucie.

Europejska loteria

Eurojackpot to gra liczbowa o europejskim zasięgu, która została uruchomiona w marcu 2012 roku.

Jak podkreśla Totalizator Sportowy, loteria pozwala na generowanie wygranych o wysokościach teoretycznie niemożliwych do osiągnięcia w grach oferowanych na pojedynczych rynkach. Gra powstała właśnie w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku, oczekującego wyższych kumulacji niż oferowane przez pojedyncze firmy loteryjne.

Autor: mb/gry / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Totalizator Sportowy