Megakumulacja rozbita. Dwóch szczęśliwców zgarnie dziesiątki milionów euro

Pieniądze

Jakie są szanse na wygraną w Lotto?TVN24 BiS
wideo 2/3

Po ponad trzech miesiącach kumulacja w loterii Eurojackpot została wreszcie rozbita. Dwóch szczęśliwców, którzy zagrali w Niemczech, podzieli się kwotą 90 milionów euro.

W piątek wylosowano następujące liczby: 2, 7, 24, 38, 45 oraz 5, 8.

Kumulację, po ponad trzech miesiącach, udało się rozbić dwóch graczom w Niemczech. W rezultacie zgarną oni po 45 mln euro.

Najwyższa wygrana odnotowana w Polsce w piątkowym głosowaniu to prawie 5 mln zł. Tydzień wcześniej szczęśliwiec ze Świeradowa-Zdroju na Dolnym Śląsku zgarnął 26,6 mln zł.

Poniżej wszystkie polskie wygrane w Eurojackpot, które odnotowano 6 lipca:

Polskie wygrane w Eurojackpot, odnotowane 6 lipcalotto.pl

Ponieważ kumulacja została rozbita, dlatego w piątek 13 lipca będzie można zagrać o gwarantowane 10 mln euro, czyli ok. 43 mln zł.

O loterii

Eurojackpot to gra liczbowa o europejskim zasięgu, która została uruchomiona w marcu 2012 roku. Na polski rynek wprowadził ją we wrześniu ub.r. Totalizator Sportowy, właściciel marki Lotto. Opłata za zakład wynosi 12,50 zł. Grający typuje 5 z 50 liczb oraz 2 z 10 liczb. Można grać na własne liczby lub metodą na chybił trafił. Zakład zawierany jest na jedno najbliższe losowanie. Żeby zagrać, należy odwiedzić jedną z blisko 17 tysięcy kolektur Lotto na terenie całego kraju. Wygrane równe i wyższe niż 10 mln euro wypłacane są w euro, ale na życzenie grającego mogą być wypłacone w polskiej walucie.

Autor: tol//dap / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: lotto.pl