Imponująca kwota do wygrania. Kumulacja osiągnęła kolejny poziom

Pieniądze

Kosmiczna wygrana na loterii. Jedna osoba zgarnęła 760 milionów dolarówTVN 24
wideo 2/3

W piątkowym losowaniu gry Eurojackpot żaden z graczy nie rozbił kumulacji. Oznacza to, że w przyszłym tygodniu w puli na najwyższe wygrane znajdzie się 225 milionów złotych.

W najbliższy piątek 4 maja wszyscy miłośnicy gier liczbowych będą mogli w loterii Eurojackpot zagrać o 225 milionów złotych. Wszystko przez to, że w miniony piątek żaden gracz nie trafił głównej wygranej. Wówczas do wygrania było 175 milionów złotych.

Wyniki

W piątkowym losowaniu padły następujące liczby: 9, 21, 31, 32, 33 oraz 9,10.

Totalizator Sportowy przypomina, że osoby, które zagrały w Polsce, wygrywają w Eurojackpot znacznie więcej niż w pozostałych krajach. Do wygranych doliczana jest bowiem nadwyżka z korzystnej wymiany kursowej złotego na euro. W piątek została ona doliczona do trzech wygranych IV stopnia, dzięki czemu każda z nich wyniosła po 235 tys. 898,40 zł, a w pozostałych krajach zaledwie po ok. 5 tys. euro.

Poniżej kompletna tabela wygranych w Polsce:

Wyniki Eurojackpot z 27 kwietnialotto.pl

O loterii

Eurojackpot to gra liczbowa o europejskim zasięgu, która została uruchomiona w marcu 2012 roku. Na polski rynek wprowadził ją Totalizator Sportowy, właściciel marki Lotto, który jest spółką skarbu państwa z ograniczoną odpowiedzialnością, działającą od ponad 60 lat na rynku loteryjnym. Jak podkreśla Totalizator Sportowy, loteria pozwala na generowanie wygranych o wysokościach teoretycznie niemożliwych do osiągnięcia w grach oferowanych na pojedynczych rynkach. Opłata za zakład wynosi 12,50 zł. Grający typuje 5 z 50 liczb oraz 2 z 10 liczb. Można grać na własne liczby lub metodą na chybił trafił. Zakład zawierany jest na jedno najbliższe losowanie. Żeby zagrać, należy odwiedzić jedną kolektur Lotto na terenie kraju. Wygrane równe i wyższe niż 10 mln euro wypłacane są w euro, ale na życzenie grającego mogą być wypłacone w polskiej walucie.

Autor: tol//dap / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: lotto.pl