TVN24 Biznes | Pieniądze

Nagrody specjalne i bony świąteczne w dużych sieciach. Podano wysokość

TVN24 Biznes | Pieniądze

Autor:
mb/ams
Źródło:
TVN24 Biznes
Morawiecki: to jest "putinflacja", inflacja spowodowana przez wojnę Rosji przeciwko Ukrainie
Morawiecki: to jest "putinflacja", inflacja spowodowana przez wojnę Rosji przeciwko UkrainieTVN24
wideo 2/5
TVN24Morawiecki: to jest "putinflacja", inflacja spowodowana przez wojnę Rosji przeciwko Ukrainie

Firma Biedronka poinformowała w poniedziałek, że jeszcze przed Wielkanocą wypłaci pracownikom nagrodę specjalną w wysokości 2800 złotych. Wcześniej Kaufland informował, że pracownicy sieci otrzymali bony świąteczne, z kolei kupony rabatowe oferował Lidl.

Biedronka przekazała w komunikacie, że "jeszcze przed tegoroczną Wielkanocą, blisko 55 000 pracowników sieci (...) otrzyma Nagrodę Specjalną E.A. Soares dos Santos za 2021 rok w wysokości 2800 zł". To o 300 zł więcej niż w ubiegłym roku.

Jak czytamy, nagrodą zostali objęci pracownicy zarówno w sklepach, jak i w centrach dystrybucyjnych i biurach, pracujący na stanowiskach niemenedżerskich. Jest jednak kilka warunków. Sieć Biedronka wyjaśniła, że do otrzymania nagrody uprawnieni są pracownicy, którzy zostali zatrudnieni na podstawie umowy o pracę nie później niż 1 kwietnia 2021 roku i pozostają w firmie na dzień 1 kwietnia 2022 roku.

"Dodatkowo wszystkie ich nieobecności w roku 2021 nie mogą przekroczyć 180 dni. Osoby zatrudnione w niepełnym wymiarze, które spełniły warunki przyznania nagrody, otrzymają kwotę proporcjonalną do wymiaru etatu" - dodano.

Bony świąteczne i rabaty

O bonach świątecznych informowała w ubiegłym tygodniu sieć Kaufland. Jak wskazano, pracownicy firmy otrzymali z okazji Wielkanocy karty przedpłacone do wykorzystania w sklepach sieci.

"Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom personelu, Kaufland zdecydował się zwiększyć wartość bonów dla większości osób zatrudnionych w firmie. Na tegoroczne karty przedpłacone z okazji Wielkanocy sieć przeznaczyła w sumie 4,7 mln zł – o ponad 1,2 mln więcej niż rok temu" - mogliśmy przeczytać w komunikacie. Nie podano jednak wysokości pojedynczego bonu.

W drugiej połowie marca br. firma Lidl Polska informowała o wielkanocnych benefitach dla pracowników i współpracowników w ramach "wielkiej akcji promocyjnej Lidl Plus". Sieć zachęcała wszystkich swoich pracowników oraz współpracowników do wzięcia udziału w akcji, w ramach której mieli oni otrzymać kupony rabatowe o łącznej wartości 300 zł do zrealizowania w sklepach Lidl.

TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO:

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb/ams

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości