Wielka kumulacja w totku. Dwie osoby trafiły "szóstkę"

Pieniądze

TVN 24Dwie osoby trafiły "szóstkę"

To będą niezapomniane święta dla dwóch osób. W sobotnim losowaniu wygrały bowiem po 15 951 087,10 zł. We wtorek kolejne losowanie i kolejna szansą na wygraną.

Szczęśliwe liczby, to: 11,21,22,33,40,44. Kumulacja rosła od 28 listopada i w sobotę sięgnęła bagatela 35 mln zł.

Zgarnąć wygraną...

Do tej pory najwyższa wygrana w tym roku wyniosła dokładnie 35 234 116,20 zł. Szczęśliwy kupon został skreślony 22 sierpnia w Ziębicach.

Wielkie emocje związane były nie tylko z milionową sumą. Właściciel trafionego kuponu zwlekał z odebraniem wygranej. Podczas gdy cała Polska dyskutowała o możliwych scenariuszach szczęśliwego losu, zwycięzca zgłosił się po wygraną niemal miesiąc później. Po opłaceniu 10-procentowego podatku na jego konto wpłynęło, bagatela, 31 mln zł. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

...i jej nie roztrwonić

Wielka wygrana nie jest gwarancją szczęścia. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez loterię Fantasy Five organizowaną w USA, co dziesiąty zwycięzca loterii traci swój milionowy majątek w ciągu 5 lat.

Prawdopodobieństwo skreślenia szczęśliwej "szóstki" wynosi 1 do 13 983 816. Matematyka jest nieubłagana. Pociesza jednak fakt, że od stycznia w Polsce przybyło 67 szczęśliwców, którym udało się zgarnąć wygraną w wysokości przynajmniej miliona złotych.

Totalizator prezentuje zestawieniu pięciu największych wygranych:

Najwyższe wygrane w Lotto od 1 stycznia 2015 rokuLotto

Co kupić?

10, 20, a może 35 milionów złotych. Każdy zapewne kiedyś zastanawiał się, co zrobiłby z taką sumą pieniędzy. Dom, samochód, podróż dookoła świata, mnóstwo gadżetów - wygrana liczona w milionach wystarczy, by spełnić każdą zachciankę. Ale pewnie każdy ma jakąś swoją listę priorytetów w tej sprawie.

Niektórzy mówią, że dobry samochód jest wart każdych pieniędzy. Jeśli jednak przyjmiemy, że przeciętnemu Kowalskiemu wystarczy średniej klasy popularny kompakt wart ok. 60 tys. zł, mógłby ich kupić - za 16 mln zł - ponad 265.

Chcąc w jednym z dużych polskich miast kupić 3-pokojowe mieszkanie, trzeba przygotować się na wydatek rzędu 400 tys. zł. Za ok. 16 mln zł takich mieszkań możemy mieć 40. Chyba że ktoś woli mieszkać np. w pałacyku z XVIII wieku.

Podróżowanie - niektórzy uważają, że to najlepszy sposób na życie. Kilka razy dookoła świata - pieniędzy na pewno nam wystarczy.

Ale może warto też trochę pieniędzy zainwestować? Jest kilka możliwości. Dobrze przynajmniej część odłożyć w takim miejscu, by pracowały dla nas.

Najbezpieczniejsza, ale też najmniej korzystna (szczególnie przy tak niskich stopach procentowych) pod względem zarobku jest lokata. Warto pamiętać, że lepiej tak dużych pieniędzy nie lokować w jednym banku, a rozbić na kilka. Lokaty gwarantowane są przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, jednak tylko do wysokości 100 tys. euro. Ato oznacza, że kwotę trzeba by ulokować w ponad stu kontach.

Dla bardziej odważnych czeka giełdowa gra, inwestycja w drogie i rzadkie przedmioty, może w sztukę. Wyobraźnia nie zna tutaj granic.

Podatek

Trzeba pamiętać, że wygrane są opodatkowane. W przypadku kwot powyżej 2 280 zł pobierany jest podatek w wysokości 10 proc. wygranej kwoty. Wypłata wygranej w Lotto nie jest dzielona na raty. Gracz odbiera ją w całości. Od niego zależy, czy chce wziąć pieniądze w gotówce, czy woli, by przelano mu ją na konto lub kilka kont bankowych.

Autor: ag/mb / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24