Przerwy w bankach. Do niedzieli nie złożysz też wniosku o 500 plus

Pieniądze

Pięć opłat bankowych, o których możesz nie wiedziećtvn24bis.pl
wideo 2/3

Utrudnienia w realizacji przelewów i w korzystaniu z wpłatomatów - to czeka w weekend klientów niektórych banków. Powodem są prace serwisowe. Do 1 lipca nie można też składać wniosków online o świadczenie wychowawcze z programu Rodzina 500 plus - poinformował Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Oto banki, których klienci mogą spodziewać się utrudnień:

PKO BP Bank poinformował, że w sobotę 30 czerwca od godz. 00:00 do godz. 6:00 wystąpią utrudnienia w realizacji: przelewów zagranicznych, międzybankowych przelewów na numer telefonu BLIK, przelewów natychmiastowych (Express Elixir).

W czasie przerwy pozostałe funkcje serwisu internetowego i telefonicznego iPKO, aplikacji IKO oraz wszystkie karty płatnicze PKO Banku Polskiego będą działały bez zakłóceń.

mBank W związku z pracami technicznymi, tryb online eMaklera będzie niedostępny. Przerwa będzie trwała od godz. 22:00 w piątek (29 czerwca), do godz. 18:00 w sobotę (30 czerwca). Nie będzie wówczas możliwe np. składanie zleceń.

ING Bank Śląski W nocy z niedzieli na poniedziałek w godzinach od 0:00 do 01:00 bank zaplanował prace serwisowe, w związku z czym wystąpią utrudnienia w zakresie korzystania z wpłatomatów. Dodatkowo, w sobotę 30 czerwca, w godzinach 09.00 – 11.00 niedostępne będzie moduł Makler w systemie bankowości internetowej oraz aplikacja ING Makler Mobile.

Problemy z 500 plus

Przypominamy również, że od 27 czerwca do godz. 2:00 1 lipca nie można składać wniosków on-line o świadczenie wychowawcze w programie Rodzina 500 plus.

Jak poinformował Zakład Ubezpieczeń Społecznych przerwa spowodowana jest pracami serwisowymi w systemie Emp@tia służącym do obsługi wniosków. W czasie tej niedostępności wnioski można składać w formie papierowej w odpowiednim urzędzie/ośrodku pomocy społecznej realizującym świadczenia, w gminie właściwej według miejsca zamieszkania.

Autor: tol / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock