Masz tu konto, przygotuj się na utrudnienia. Te banki zaplanowały przerwy w weekend

Pieniądze

Brytyjczycy maja nowy banknot. Z portretem Jane Austentvn24bis
wideo 2/6

Przerwy w dostępie do bankowości elektronicznej i mobilnej czekają na klientów niektórych banków. Wszystko z powodu zaplanowanych w najbliższych dniach prac serwisowych. Poniżej przedstawiamy listę banków, które zapowiadają czasowe utrudnienia.

BZ WBK

Długa przerwa czeka klientów BZ WBK. Jak poinformowano na stronie, z powodu prac konserwacyjnych w sobotę od północy do 12.00. W tym czasie nie będzie można korzystać z bankowości internetowej i mobilnej.

Jednocześnie zastrzeżono, że karty będą działać bez zakłóceń.

Getin Bank

O pracach konserwacyjnych poinformował także Getin Bank. W związku z tym w nocy z 4 na 5 sierpnia od godziny 23:00 do godziny 08:00 nastąpi przerwa w dostępie do bankowości internetowej i mobilnej.

Podobnie jak w przypadku BZ WBK, zapewniono jednak, że w trakcie realizowanych prac karty płatnicze pozostaną aktywne z możliwością realizacji transakcji.

BGŻ BNP Paribas

Ponadto, na brak dostępu do bankowości internetowej i mobilnej powinni przygotować się klienci BGŻ BNP Paribas. Od piątku od godziny 23:00 do soboty do godziny 01:00 będą bowiem trwały prace serwisowe.

Podobnie jak w przypadku wyżej wymienionych instytucji finansowych, przedstawiciele banku zapewniają jednak, że operacje kartowe i dostęp do bankomatów powinien przebiegać bez żadnych zakłóceń.

mBank

W sobotę w ciągu dnia w godzinach 9:00 - 15:00 w związku z planowanymi pracami technicznymi niedostępny będzie także tryb online eMaklera w mBanku. W tym czasie nie będzie możliwe między innymi składanie zleceń.

EMakler to usługa, która umożliwia połączenie konta i biura maklerskiego. W efekcie klienci bez wychodzenia z domu mają możliwość inwestycji w akcje, obligacje, oferty publiczne i inne instrumenty finansowe.

Raiffeisen Polbank

W piątek od godziny 23:30 rozpoczną się także prace serwisowe w Raiffeisen Polbanku. Potrwają one do soboty do godziny 5:00 i w tym czasie niedostępne będą następujące aplikacje i systemy bankowe: R-Online, R-Online Biznes, R-Investment, Mobilny Bank, Mobilny Portfel, Wideo Doradca, Multicash - czytamy w komunikacie.

Platforma R-Online pozwala między innymi na obsługę rachunków i kart bankowych, czy doładowanie telefonów komórkowych. Tymczasem R-Online Biznes zapewnia dostęp do szerokiej gamy produktów bankowych i daje możliwość zarządzania finansami firmy w dowolnym miejscu. Korzystając z tej usługi można między innymi edytować bazy danych kontrahentów, Urzędów Skarbowych.

Nest Bank

W piątek tymczasowe utrudnienia w dostępie do bankowości elektronicznej i aplikacji mobilnej występują także w Nest Banku. "Czas logowania do systemu może być dłuższy niż zwykle" - czytamy w komunikacie.

Jednocześnie poinformowano, że trwają prace nad rozwiązaniem problemu.

Autor: mb/gry / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock