Grażyna Kulczyk może sprzedać Stary Browar. Jest zgoda UOKiK

Pieniądze

Stary BrowarStary Browar w Poznaniu to perła w koronie Grażyny Kulczyk

Spółka RREEF Investment, należąca do Deutsche Bank, może przejąć Centrum Handlowe Stary Browar w Poznaniu, które należy do Grażyny Kulczyk. Transakcja ma być warta ponad miliard złotych.

W połowie października pisaliśmy, że Centrum handlowe Stary Browar, perła w koronie Grażyny Kulczyk, może trafić w ręce funduszu Deutsche Banku. Obie strony były już dogadane, ale do finalizacji transakcji wartej ponad miliard złotych potrzebna była zgoda UOKiK.

Zielone światło

Dzisiejszy komunikat UOKiK oznacza, że transakcja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji. "Brak jest bowiem wspólnych rynków, na których działają przedsiębiorcy" - wyjaśnia urząd. RREEF Investment zajmuje się zarządzaniem niemieckimi funduszami inwestycyjnymi. Należy do grupy kapitałowej Deutsche Bank. Fortis Nowy Stary Browar jest właścicielem działek i użytkownikiem wieczystym gruntów stanowiących CH Stary Browar. Prowadzi także działalność związaną z wynajmem powierzchni w tym centrum handlowym. Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Ważna inwestycja

Stary Browar to jedno z najlepszych centrów handlowych w Polsce. Centrum handlu i sztuki powstało w 2003 roku w Poznaniu.

Autor: msz/ / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: starybrowar5050.com