Wielkie przejęcie w branży pod znakiem zapytania. Zastrzeżenia ma UOKiK

Pieniądze

Koło gospodyń wiejskich na plenerowej siłownitvn24bis
wideo 2/3

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ma zastrzeżenia do prowadzonego przez Benefit Systems postępowania dotyczącego przejęcia kontroli nad Calypso Fitness - poinformowała spółka w komunikacie.

"Wątpliwości Prezesa UOKiK dotyczą przedstawionej przez Emitenta definicji rynku właściwego w aspekcie produktowym. Prezes UOKiK dostrzega w przedmiotowej koncentracji m.in. potencjalną możliwość ograniczenia konkurencji na rynkach pakietów usług sportowo–rekreacyjnych oferowanych pracodawcom oraz świadczenia dostępu do usług sportowo–rekreacyjnych w klubach fitness" - napisano w komunikacie. Benefit Systems podał, że ustosunkuje się do tych zastrzeżeń. Zdaniem spółki zastrzeżenia nie przesądzają o ostatecznej decyzji prezesa UOKiK w tej sprawie.

Spółka Benefit Systems zakończyła poniedziałkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie 0,44 proc. na plusie. Za jedną akcję trzeba było zapłacić 1150 zł.

O firmach

Benefit Systems jest dostawcą rozwiązań w obszarze pozapłacowych świadczeń pracowniczych w zakresie między innymi kart sportowych oraz kultury i rozrywki. Spółka jest notowana na GPW od kwietnia 2011 roku.

Jak poinformowano w listopadowym komunikacie, przychody ze sprzedaży Grupy Benefit w trzech kwartałach 2017 roku wzrosły o 29,3 proc. do poziomu prawie 700 mln zł. Zysk netto wyniósł w tym okresie 70,1 mln zł i był o 31,7 proc. wyższy w ujęciu rok do roku. Ponadto liczba kart MultiSport przekroczyła 900 tysięcy sztuk.

Calypso Fitness jest jednym z liderów rynku fitness w Polsce. Jak czytamy na stronie, sieć liczy aktualnie ponad 40 klubów w 18 miastach.

Autor: mb//dap / Źródło: PAP, tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock